Час обирати здоров'я

Аналіз захворюваності на COVID-19 та вакцинації у світі станом на 15 лютого 2021 року

# Коронавірус

Вакцинація від COVID-19 у світі.

175 мільйон доз вакцини від коронавірусної інфекції було введено у всьому світі станом на 15 лютого 2021 року. Це понад 90 мільйонів осіб, яких було вакциновано (з них повну дозу вакцинації отримали більше 28 мільйонів осіб).

Найбільше доз було введено у США — 52,88 млн. доз, Китаї — 40,52 млн. доз, Великобританії — 15,6 млн. доз., Індії — 8.29 млн доз, Ізраїлі — 6,44 млн. доз.

Проте, якщо говорити про охопленість населення країни вакцинацією (з розрахунку введених доз на 100 осіб), то лідером є Гібралтар, Ізраїль, Сейшели, ОАЕ. Причому Ізраїль повністю вакцинував уже 2,53 млн осіб (для порівняння, більше вакцинували лише США — 14,08 млн. осіб, а усі країни ЄС — 7,11 млн осіб).

Поширення пандемії у світі.

Кількість щоденно виявлених нових випадків коронавірусної інфекції продовжує зменшуватись після піку восени 2020 у всіх регіонах світу, хоча їх значення у Європі залишається найвищим на рівні із Північною Америкою. Проте смертність від коронавірусної інфекції у Європі та інших регіонах залишається високою, практично не показуючи тенденції на спад і перевершуючи дані першої хвилі пандемії навесні 2020 року.

Ще одним тривожним сигналом є спостереження росту нових госпіталізацій у відділення інтенсивної терапії хворих на коронавірусну інфекцію. В абсолютних вимірах, стрімкий ріст серед країн, інформація по яких доступна, відбувається у Франції, Ізраїлі.

У розрахунку на мільйон населення, у Чехії тижнева кількість осіб, госпіталізованих у відділення інтенсивної терапії, останнім часом перевищує показники першої хвилі навесні 2020 у три рази. Аналогічний стрімкий ріст нових госпіталізацій і у Ізраїлі.

Проте вартує уваги, згадуючи Ізраїль, говорити і про нещодавні дані опубліковані Financial Time.

Так, 78% ізраїльтян віком 60 і більше років станом на 4 лютого отримали першу дозу вакцини, і почалось також масове введення другої. В результаті спостерігається спад госпіталізації осіб у цій категорії на 34% нижче рівня середини січня.

При тому госпіталізація серед молодих осіб залишається на тому ж рівні, а часом і вище. Такі ж закономірності спостерігаються і серед важких і середньо-важких випадків, що може свідчити, що вакцинація захищає і від важкого перебігу хвороби.

(Джерело інфографіки - Our World In Data)

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18