Час обирати здоров'я

Мешканців Львівщини закликають дотримуватись правил гігієни для профілактики коронавірусу

# Коронавірус

Як повідомляє прес-служба ЛОДА, у Львівській області не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.

«За минулий тиждень було 12 скерувань на діагностику захворювання на коронавірус, жоден випадок не підтвердився, у більшості осіб підтвердилось захворювання на вірусні інфекції або грип. Львівська обласна інфекційна лікарня готова до прийому пацієнтів, санаторій у Немирові також готовий прийняти осіб на обсервацію. На міжнародних пунктах пропуску чергують автомобілі екстреної медичної допомоги. Ті випадки, яку будуть потребувати діагностики, скеровуватимемо у Центр громадського здоров’я МОЗ України», — зазначив т. в. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.

Медики закликають мешканців Львівщини дотримуватись звичайних заходів обережності. Ці прості рекомендації допоможуть знизити ризики інфікування коронавірусом.

«Потрібно дбати, щоб руки були чистими. Якщо ви не маєте доступу до води з милом, то носіть кишеньковий антисептик. Антисетик, який містить від 60 до 80 % спирту, гарантує знищення вірусів, в тому числі і коронавірусу. Усі поверхні, до яких ми доторкаємось впродовж дня, повинні хоча б двічі вдень очищатись за допомогою дезінфекційних засобів. Є рекомендація, якщо наші руки не помиті ми не повинні ними торкатись обличчя. Якщо ви привітались з іншою людиною за руку — це теж підстава скористатись антисептиком. Не варто їсти стейки з кров’ю та інші вироби тваринного, рибного походження без належної термічної обробки», — розповіла головний експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Наталія Тімко.

Окрім того вона наголосила, при погіршенні стану здоров’я, необхідно одразу звернутись до свого сімейного лікаря.

«Це стосується не лише коронавірусу, зараз є багато випадків захворювання на грип, у тому числі чотири летальних серед населення Львівщини. Для того, щоб людина не поширювала вірус серед оточуючих вона не повинна користуватись громадським транспортом. Ця особа не повинна зустрічатись із великою кількістю людей. Коли особа залишається вдома і приходить сімейний лікар, то він орієнтується, які подальші дії, чи це госпіталізація, чи подальше лікування вдома за місцем проживання», — наголосила Наталія Тімко.

Зазначимо, людей, які повернулись з країни, у якій зафіксовано спалах коронавірусу, просять повідомляти про це департамент охорони здоров’я ЛОДА шляхом заповнення онлайн-форми за посиланням або в телефонному режимі за номером: 260-19-18.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18