У лікарнях Львівщини є майже дві сотні апаратів штучної вентиляції легень
# Коронавірус
Як повідомили у прес-службі ЛОДА, після припинення всіх планових госпіталізації виписки максимальної кількості пацієнтів зі стаціонарів, у лікарнях області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, які можна задіяти до надання допомоги пацієнтам, в тому числі із коронавірусом.
Про це сьогодні розповів під час брифінгу в.о. директора департаменту охорони здоров'я Андрій Васько.
«Всі апарати є придатні для використання, звісно є апарати експерт-класу, є середнього та низького класу. Звісно кращий ефект від лікування є на апаратах найвищого класу. Ми маємо технічно старі апарати, давнього року випуску, але свою функцію як дихальний апарат вони виконувати можуть», — розповів Андрій Васько.
Він також наголосив, що за декілька днів також очікують отримати додаткове обладнання.
«Закупівельна процедура, яка була оголошена в лютому і березні, вже закінчується, тож ми очікуємо на початку квітня поставки. Апарати, які закуповуватимуть за уже дозволеною спрощеною процедурою, ми отримаємо в середині та наприкінці квітня. За нашими підрахунками Львівщина має отримати до 60 апаратів штучної вентиляції легень до початку травня. Певна кількість є на території України, і ми очікуємо їх транспортування до Львова. Деякі є на етапі транспортування з Європи через кордон», — акцентував керівник департаменту охорони здоров’я.
За його словами область інтенсивно готується великої кількості пацієнтів.
«Карантин має посприяти мінімізації кількості хворих. Тоді ми зможемо ефективно надати медичну допомогу і врятувати максимальну кількість життів. Ресурси і резерви ми повинні мати вже зараз. Ми робимо повну мобілізацію області. Якщо люди відповідально поставляться до заходів карантину, не наражатимуть нікого на небезпеку, то є висока ймовірність того, що Львівщина не зіткнеться зі страшними наслідками епідемії», — резюмував Андрій Васько.
Посадовець також наголосив, що медична допомога незалежно від результатів тест у буде надаватися всім пацієнтам, які її потребують. Негативний чи позитивний аналіз не є показом до лікування чи відмови у лікуванні.