Час обирати здоров'я

Медичним закладам області передадуть обладнання для боротьби із коронавірусом

# Коронавірус

Як повідомляє прес-служба ЛОДА, комунальному закладу «Обласна база спеціального медичного постачання» надійшло обладнання та інші засоби із державного матеріального резерву, щоб мати змогу передати їх медичним закладам області для протидії коронавірусу.

Про це сьогодні розповіли під час брифінгу у Львівській ОДА.

«Вартість згідно із кошторисною довідкою становить 3,7 млн грн. Що стосується коштів, із резервного фонду обласного бюджету, то комісія погодила можливість використання головою облдержадміністрації до 25 млн грн у випадку потреби. Перший транш 7,5 млн грн скерують у три обласні установи – інфекційну лікарню, центр громадського здоров’я та обласний центр екстреної допомоги – для того, аби ці заклади провели відповідні закупівлі засобів захисту та обладнання, які будуть потрібні при боротьбі із коронавірусом. Також високоякісне обладнання ЕКМО закупимо трохи згодом, оскільки очікуємо співфінансування із міською радою Львова. Обласна інфекційна лікарня уже оголосила тендер на закупівлю всіх необхідних засобів. Закупівля відбудеться в межах чіткого тендерного законодавства», - наголосив під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Під час брифінгу представили зразки медичного обладнання, яке може бути застосовано і для загальної реанімації, і для реанімації осіб із коронавірусом.

«Серед обладнання – апарат ручної вентиляції легень, маски, апарат для дозованого введення медичних препаратів і апарат для визначення рівня насичення крові киснем. Це обладнання автоматичне, і не потребує постійної присутності медичного працівника біля хворого. Таким обладнанням і зараз наші заклади забезпечені, а це буде відчутне підсилення. Ми отримали 73 пульсоксиметри, 73 апартати для дозування, 660 тисяч масок, 64 комплекти ручних апаратів для штучної вентиляції легень та 4 оксигенатори. Ми це все розподілимо по медичних закладах, аби вони були готові до реагування на пацієнтів, які потребуватимуть реанімаційної допомоги», - розповів т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.

Обладнання отримають Львівська обласна інфекційна лікарня, лікарня швидкої допомоги міста Львова, регіональний фтизіо-пульмонологічний центр на вулиці Зеленій та опорні заклади по території області, які визначені як резервні на випадок ускладнення епідеміологічної ситуації.

«Область в короткі терміни впоралась із завданням забезпечити медичним обладнанням необхідні лікарні. Обласна база зберігає медичні товари для особливого періоду. За рішенням Кабінету Міністрів та міністра охорони здоров’я у стислі терміни все необхідне обладнання було доставлено в наш регіон», - наголосив директор обласної бази спеціального медичного постачання Юрій Іваськевич.

Зазначимо, ще півмільйона гривень планують скерувати на закупівлю українських тест-систем.

«Особу, яка має ознаки коронавірусу, доставляють в інфекційну лікарню, там роблять аналізи і відправляють в Київ. В стислі терміни аналізи повертаються. Щоб зняти питання відсутності тест-систем, 500 тисяч грн в межах передбачених коштів виділять на закупівлю українських тест-систем. Сподіваємось, що найближчим часом процес також дасть свої результати. Окрім того, з огляду на ситуацію в Чернівцях, плануємо провести стимуляційну, наближено до реальних умов, ситуацію виявлення корорнавірусу на Львівщині: від дзвінка сімейному лікареві аж до лікування», - наголосив Іван Собко.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18