Час обирати здоров'я

Аналіз ситуації щодо COVID-19 на Львівщині станом на 11 грудня 2020 року

# Коронавірус

За останній тиждень ріст кількості виявлених випадків в регіонах України фактично дублював попередній тиждень. Львівська область знаходиться на 8-му місці серед областей за кількістю виявлених випадків (3,759 випадків за тиждень).

Також, у продовження до минулого тижня, відбувається деяка стабілізація у виявлені нових випадків (в середньому за цей тиждень виявляли 537 випадків за добу, тоді як минулого тижня — 616), що видно на кривій усереднених даних за 5 днів, яка перестала стрімко наростати.

Проте ці дані не можуть вважатись оптимістичними щодо зменшення темпів епідемії, оскільки рівень тестування щотижня падає, що, відповідно, впливає на виявленість випадків. Якщо у листопаді щоденне тестування становило 1775 ПЛР-тестів за добу, з максимальним добовим значенням у 3,5 тисячі ПЛР-тестів, то у грудні середня кількість тестувань за добу склала 1530 ПЛР-тестів.

Варто також пам’ятати про нові тести, які з’явились на ринку — тести на антиген, які суттєво дешевші і швидші в отриманні результату. Ймовірно, значна частина осіб проходить антиген-тестування, що не попадає у статистику. Тому наявні дані лише про ПЛР-тестування не дають реальної картини.

Високий рівень офіційно відзвітованих смертей від коронавірусної інфекції теж не дозволяє оптимістично коментувати ситуацію, попри певну стабілізацію випадків. Так, за останній тиждень було прозвітовано про 111 смертельних випадків в області. Це вже сьомий тиждень, коли кількість смертей коливається близько 100 випадків за тиждень. І надалі, на жаль, у Львівській області спостерігається перевищення середньоукраїнського значення летальності від COVID-19.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18