Відбувся круглий стіл «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та виконання в Україні»
# Вакцинація від Covid-19
Сьогодні, 28 жовтня, відбувся круглий стіл «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та виконання в Україні». Захід організований в рамках адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Громадською спілкою Коаліція за Вакцинацію за підтримки Європейського Союзу та спрямований на підвищення прихильності українців до вакцинації проти COVID-19.
Модератором круглого столу був Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію».
З вітальним словом виступили Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт (відеовиступ) Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, Львівщина доклала багато зусиль для реалізації кампанії з вакцинації від ковіду.
"Ми систематично комунікуємо в різний спосіб з населенням області, зокрема, із громадами. Здійснюємо як роз’яснювальну роботу, так і виїзди на місця, пояснюємо про важливість та необхідність вакцинації. Проте, дивлячись на останні цифри, де кількість госпіталізованих в області сягнула понад 3 тисячі, чітко розуміємо, як легковажно до свого здоров’я ставляться люди, тепер вони потребують кисню і особливого догляду. А наші медики, як і наші воїни, захищають їх життя, адже людське життя — безцінне!", — сказав Іван Собко.
"Питання вакцинації — є надзвичайно важливим і вкрай актуальним. На жаль, 21% провакцинованих осіб в області другою дозою та 30% першою — це недостатня охопленість. Зараз необхідно мобілізувати всі сили аби вакцинальна кампанія була на найвищому рівні", — зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА
Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) чітко показав виконання стратегій вакцинації згідно з глобальними рекомендаціями і Дорожньою картою України, зупинився на актуальних питаннях безпеки та ефективності вакцин.
Про ситуацію в світі, Глобальні рекомендації ВООЗ та статус їх впровадження в Україні розповіла Вусала Аллахвердієва, технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні. Продовжила тему безпеки вакцин за даними системи нагляду за несприятливими подіями після імунізації (НППІ) Валерія Васильєва, начальник моніторингу відділу несприятливих наслідків застосування лікарських засобів, вакцин, туберкуліну та ведення бази даних.
"Робота щодо вакцинації в області розпочалася ще до завезення вакцини. Активне роз’яснення серед пріоритетних на той час груп населення дало свій результат зараз: область займає перше місце по вакцинації серед осіб 60+. А серед медиків ми посідаємо 3 місце в Україні«, — Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від COVID-19 у Львівській області.
Про роль надійних джерел інформації щодо користі вакцинації COVID-19 розповів Володимир Біруля, радник міністра охорони здоров’я, керівник комунікаційного центру вакцинації від COVID-19
Як приклад успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації населення від COVID-19 продемонстрував мер міста Моршин Руслан Ільницький, де вакциновано першою дозою 75%, а двома — 74% дорослого населення міста.
В подальшому обговоренні взяли участь Мар'яна Служинська, директорка Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, Оксана Пушкарьова, експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Мар'яна Іськів, представниця Ротарі клуб «Львів Княжий», Андрій Кізіль (Центр стратегічних інновацій в суспільстві).