Час обирати здоров'я

Пацієнтів ЗУСДМЦ із супутніми захворюваннями почали вакцинувати

# Вакцинація від Covid-19

У Львові активно почали працювати над захистом від COVID-19 дітей з хронічними захворюваннями, зокрема це стосується дітей, які досягли 12-річного віку. Ці заходи в області було розпочато згідно рекомендацій МОЗ України. Так, Львівський обласний клінічний діагностичний центр спільно з Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром проводять такі щеплення, використовуючи вакцину Pfizer.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Оксана Пушкарьова, щеплення проводяться дітям, які мають високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень COVID-19, що обумовлено наявністю у них супутньої патології (наприклад, бронхіальна астма, цукровий діабет, онкологічні захворювання тощо) та які не мають протипоказань до застосування вакцини.

"Підлітки з супутніми захворюваннями та особи, які навчаються за кордоном, можуть отримати щеплення поза чергою в пунктах вакцинації Львівської області, згідно медичного висновку лікуючого чи сімейного лікаря. Адже захист від вакцинокерованих інфекцій — життєво важливий. Також закликаю усіх батьків, родичів чи опікунів дітей із важкими хронічними недугами: подбайте про безпечне середовище для них — вакцинуйтесь, оскільки саме ви можете стати джерелом інфекції для ослабленого організму. На даний час усі діти, яких ми почали вакцинувати, є пацієнтами ЗУСДМЦ. Вже провакциновано 10 таких пацієнтів. Після щеплення усі почуваються добре. Загалом в області вже щеплено 60 дітей віком від 12 років, які їдуть вчитися за кордон", — додала експерт.

"У деяких випадках вірус викликає важку або навіть критичну коронавірусну хворобу, проте завдяки вакцинації можна було б цього уникнути. Зараз дуже важливі темпи вакцинації. Захист, отриманий за допомогою вакцин, дозволить запобігти багатьом ускладненням та важкому перебігу захворювання, зменшивши таким чином рівень госпіталізації. А особливо важливим є захист наших дітей від цієї хвороби, подбати про них — це наш безпосередній обов’язок. Тому вакцинація залишається найкращим шляхом повернення до норми", — наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18