2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм
# Аутизм
День розповсюдження інформації про аутизм було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН. Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму.
Аутизм — це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.
Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як.
Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.
За статистикою, 1 із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя. На 30% зростає кожного року кількість дітей з діагнозом аутизм в Україні. У хлопчиків у 4 рази частіше, ніж у дівчаток, діагностується аутизм.
Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.
Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися симптоми аутизму. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.
Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту. Ось чому інформування про аутизм є вкрай важливим. Лише рання діагностика і раннє втручання дають особам з аутизмом надію на повноцінне майбутнє.