Час обирати здоров'я

21 вересня – Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера

# Неврологія

Щороку у вересні люди збираються з усього світу, щоб підвищити обізнаність та оскаржити стигму, яка зберігається навколо деменції. Лише завдяки справді глобальним зусиллям ми зможемо підвищити необхідну обізнаність та кинути виклик стигмі та дезінформації, яка все ще оточує деменцію. Стигматизація та брак інформації, що стосується деменції, залишається глобальною проблемою, яка вимагає глобальних дій.

Хвороба Альцгеймера — прогресуюче захворювання, яке погіршує пам’ять та інші психічні функції. Це найпоширеніша форма деменції, яка узагальнює втрату пам’яті та інші важливі когнітивні здібності, які є досить серйозними, щоб заважати повсякденному життю людини. Згідно з попередніми дослідженнями, в середньому 2 з 3 людей у ​​всьому світі мало або взагалі не розуміють хворобу Альцгеймера та пов’язану з нею деменцію. Більшість людей часто думає, що це захворювання є нормальною частиною старіння. Хоча це може бути неправдою, найбільшим чинником ризику хвороби Альцгеймера є зростання віку. Це видно з того, що більшість пацієнтів з Альцгеймером старше 65 років. Це не повністю класифікує хворобу як хворобу похилого віку.

"Певні ознаки можуть свідчити про розвиток хвороби, в такому разі слід звернутись до лікаря. Отже, симптоми, які можуть вказувати на хворобу Альцгеймера це дезорієнтація в часі та просторі, труднощі у виконанні повсякденної роботи, повторення однотипних запитань та постійне уточнення вже відомої інформації, складності в процесі ведення діалогу та порушення мовлення, проблеми в запам’ятовуванні розташування речей, проблеми з підрахунком, різкі зміни настрою та поведінки, труднощі у розрізненні кольорів та контрастності, поява проблем із читанням та керуванням автомобілем, припинення трудової та соціальної активності. Однак аби завадити розвитку хвороби необхідно дотримуватись загальних порад щодо її профілактики. А саме, вести здоровий спосіб життя та відмовитись від шкідливих звичок, вчасно лікувати зуби й не допускати хвороб ясен, оскільки бактерії Porphyromonas gingivalis ймовірно можуть бути причиною хвороби Альцгеймера. Також потрібно контролювати артеріальний тиск, зменшити споживання солі, цукру та підтримувати здорову вагу. Важливим компонентом профілактики хвороби Альцгеймера є додаткова розумова діяльність, зокрема, необхідно багато читати, тренувати мозок та розвивати пам’ять, активно спілкуватись. Людям із хворобою Альцгеймера потрібна підтримка близьких та вчасне лікування, щоб сповільнити розвиток дегенеративних змін. У 40-60% випадків — деменція вчасно не виявляється. Тому рання діагностика є дуже важливою і сприяє обнадійливому багатовекторному лікуванню", — повідомила Тетяна Негрич, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з неврології.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18