Час обирати здоров'я

16-20 листопада – Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

# Антибіотикорезистентність

16-20 листопада — Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Стійкість до антибіотиків (антибіотикорезистентність) є однією із найбільш серйозних загроз для здоров’я людства.

Епідеміологічні дослідження продемонстрували прямий зв‘язок між нераціональним прийомом антибіотиків та появою штамів резистентних бактерій.

Антибіотикорезистентність розвивається у бактерій, а не у людей чи тварин. Бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій. Це загрожує тим, що людство може стати безсильним в боротьбі з бактеріями та інфекціями.

Причини стійкості до антибіотиків:

Надмірне використання антибіотиків

Недотримання курсу лікування

Надмірне використання антибіотиків у тваринництві і рибництві

Неналежний інфекційний контроль в лікарнях і клініках

Неналежна гігієна і санітарія

Відсутність нових антибіотиків

У ВООЗ наголошують, що навіть у випадку розробки нових препаратів, серйозна загроза антибіотикорезистентності залишиться, якщо не зміниться поведінка кожного з нас.

- Не використовуйте антибіотики для лікування чи профілактики грипу або застуди. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси.

- Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.

- Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишись препарати з попереднього користування. Антибіотики — це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.

- Ретельно та часто мийте руки, щоби зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти в цілому зменшити вживання антибіотиків.

Рекомендації медичним працівникам щодо попередження поширення антибіотикорезистентності:

- Призначайте антибіотики виважено. Призначайте антибіотики відповідно до чинних рекомендацій доказової медицини і тільки в тому випадку, якщо вони дійсно необхідні.

- Не нехтуйте тестом для визначення чутливості до антибіотику. Якщо це можливо, проведіть тест для визначення чутливості до антибіотику.

- Поінформуйте пацієнта. Зверніть увагу пацієнта на дозування антибіотиків і тривалість лікування.

- Контролюйте вакцинацію. Стежте, щоб ваші пацієнти були вакциновані відповідно до актуального календаря щеплень.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18