Час обирати здоров'я

30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

# Алергологія

30 травня — Всесвітній день боротьби проти астми і алергії, який за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається щорічно.

Алергія — це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути побутові алергени, пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Мета заходів, що проводяться в цей день — залучення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах — тут рівень захворюваності може сягати 60% від усього населення. До прикладу, у Львові та Львівський області зафіксовано близько 28% хворих на бронхіальну астму, 43% — на алергічний риніт, 18% — на різні типи кропив’янок з-поміж усіх пацієнтів-алергіків.

Бронхіальна астма — проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги клініцистів різних спеціальностей. Це одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою понад 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають на це захворюванням у всьому світі.

Належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і сучасна (алергенспецифічна) терапія алергічного риніту, можуть допомогти попередити формування бронхіальної астми. Моніторинг пацієнтів з астмою сприяє контролю перебігу захворювання, що покращує якість життя та попереджає розвиток ускладнень у таких пацієнтів. Тривалий контроль над алергічною бронхіальною астмою може бути досягнутий тільки при проведенні алерген-специфічної імунотерапії.

Отож, алергія — це неінфекційна пандемія, що з кожним роком розповсюджується ще більше. Головною причиною цього є порушення роботи імунітету у зв’язку з умовами життя людини (забруднення середовища, неякісне харчування та спадковість цієї патології).

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18