Час обирати здоров'я

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

# Бронхіальна астма

Цей день вперше був проведений у 1998 році, і з роками він став однією з найважливіших подій у світі у сфері охорони здоров’я. Дата покликана підвищити обізнаність про астму та покращити життя всіх хворих на цю недугу.

Астма — одне з найпоширеніших хронічних неінфекційних захворювань. Однак, вірусні респіраторні інфекції (наприклад, застуда та грип) можуть викликати напади астми. Бронхіальна астма може виникати в будь-якому віці (у дітей, підлітків, дорослих та людей похилого віку). У дітей астма часто пов’язана з алергією. Хвороба, яка починається у дорослому віці, зазвичай, не має алергічного характеру.

Цей день — це своєрідний заклик до дії для вирішення поширених загальноприйнятих міфів та хибних уявлень щодо астми, які заважають людям з астмою отримати максимальну користь від значних досягнень у лікуванні цього стану. Перебування в чистому середовищі, регулярне перебування на свіжому та чистому повітрі, відмова від наркотиків, відмова від куріння можуть бути дійсно корисними.

«На сьогоднішній день в Україні, як і у всьому світі, зростає частота алергічних проявів. Алергічна реакція може проявлятися у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон’юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакцій, кропив’янки (свербіж, висипка), набряку Квінке, анафілактичного шоку. Від початку 2021 р. у Львівській області зафіксовано близько 12260 хворих на алергічні захворювання: алергічний риніт, бронхіальну астму, кропив’янку, алергічний конюнктивіт. Частка алергічного риніту серед виявленої алергопатології складає 42%. У Львові на базі КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний діагностичний центр» понад 20 років працює Регіональний центр клінічної імунології та алергології (вул.Пекарська, 69_б), який використовує нові методи алерген-специфічної імунотерапії. Це метод лікування алергічних хвороб, коли вводяться в організм пацієнта щоразу більші дози алергену. Таким чином зменшується реакція гіперчутливості імунної системи, а отже, пацієнт стає менш чутливим до причинних алергенів. Запорукою успішного лікування будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. За перше півріччя 2021 року смертей з приводу бронхіальної астми та медикаментозної алергії не було зафіксовано", — повідомила експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з алергології та імунології Христина Ліщук-Якимович.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18