Час обирати здоров'я

11 грудня - Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

# Пульмонологія

Бронхіальна астма – одне з найнебезпечніших і поширених захворювань нижніх дихальних шляхів, що зачіпає близько 15% населення країни. Супроводжується важким перебігом з характерними нападами задухи, гострої алергічної реакції, спазмами і набряками слизової оболонки бронхів.
З такою недугою у Львівській області перебувають на обліку 9329 осіб: з них діти до 14 років - 1154, підлітки - 478, особи, старші 18 років - 7697.
Причиною виникнення бронхіальної астми є генетична схильність; алергічні реакції I типу; гіперреактивність бронхів;
контакт з алергенами різної природи: домашній порох рослинний пилок; епідермальні алергени (перо, шерсть, виділення тварин); алергени комах; алергени дріжджових і цвілевих грибів; професійні алергени (фарби, лаки, тощо.), харчові алергени (морепродукти, цитрусові, мед); лікарські алергени (антибіотики, НПЗП і тощо); дія тригерів (провокуючих чинників), до яких відносяться: перенесені інфекційні захворювання (грип, аденовірусна інфекція (ГРВІ), ангіна, тонзиліт, бронхіт та ін.); повітряні забруднювачі (NO2, SO2); тютюновий дим, що вдихається як при активному, так і при пасивному курінні; холодне повітря; фізичне навантаження; прийом β-адреноблокаторів (бісопролол, метопролол); супутні захворювання інших органів (тиреотоксикоз, шлунково-кишковий рефлюкс).
Щоб зменшити ризики бронхіальної астми:
слідкуйте за чистотою: регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення;
стежте за рівнем сухості повітря, за потреби – зволожуйте і фільтруйте його спеціальними приладами;
обмежте використання побутової хімії, а під час прибирання користуйтеся гумовими рукавичками і маскою;
при перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря.
Оскільки причиною астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем.
Будьте активними, навіть якщо ви не займаєтесь спортом, мотивуйте себе гуляти щодня за будь-якої погоди.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18