Час обирати здоров'я

У Львові відкрили Школу грудного вигодовування

# Тиждень грудного вигодовування

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі створюють усі можливі комфортні умови для перебування пацієнтів, а також розширюють можливості щодо навчання та підтримки молодих батьків. Саме тому, сьогодні в Центрі відкрили Школу грудного вигодовування.

Любомира Кутневич, головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, привітала учасників заходу та наголосила на важливості грудного вигодовування: «Грудне вигодовування це найкращий спосіб забезпечити немовлят необхідними поживними речовинами для росту та розвитку. Молоко матері є ідеальним харчуванням для новонародженого, адже воно діє як перший захист, оберігаючи дитину від багатьох поширених дитячих хвороб. Така стратегія є хорошою інвестицією у розвиток та майбутнє наших дітей».

«Усвідомлення ролі грудного вигодовування — це перший крок до росту показників матерів, які годують грудьми. Усі мами хочуть дати своїм дітям найкращий початок життя — міцну основу для їх фізичного та емоційного розвитку. Школа грудного вигодовування це своєрідна система підтримки, де навчають молодих матерів. Тут їм буде надана допомога у продовженні годування грудьми, а також у забезпеченні найкращого догляду за новонародженими», — зазначила директор Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

Марія Кісельова, д. м. н., професор, завідувач кафедри педіатрії та неонатології ФПО ЛНМУ ім. Данила Галицького ознайомила присутніх з перевагами грудного вигодовування: «На тлі пандемії COVID-19 навколо грудного вигодовування було багато дезінформації. ВООЗ повідомляє, що передача активного вірусу через грудне молоко досі не доведено. Проте немає причин уникати чи припиняти грудне вигодовування, тому що переваги грудного молока перевищують потенційні ризики передачі. Однак, під час годування слід дотримуватись гігієнічних заходів, таких як носіння масок».

За словами к. м. н., лікар-неонатолог Львівського обласного клінічного перинатального центру Ольги Шлемкевич починати годувати грудьми необхідно впродовж першої години після народження і виключно впродовж 6 місяців життя. Також, як зазначила медик, грудне вигодовування має безліч переваг не тільки для немовляти, а й для матері. Насамперед, зміцнюється здоров’я жінки, зменшується ризик післяпологової кровотечі та ризик розвитку онкологічних захворювань.

Про медичні засоби в практиці лікаря-неонатолога розповіла Ірина Рачкевич — медичний представник «Дельта Медікал»

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18