Час обирати здоров'я

За 2023 рік на Львівщині у понад 7 тисяч осіб вперше діагностували рак

# Онкологія

В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я. Всього на обліку перебуває 79 695 хворих на рак, з них за 2023 рік первинних пацієнтів – 7975. В більшості випадків хворобу вдалось діагностувати на ранніх стадіях.
Проте, незважаючи на те, що досягнуто значних успіхів у лікуванні раку, це захворювання продовжує залишатися глобальною проблемою охорони здоров’я, тому вкрай важливо регулярно обстежуватись. Певні види раку є більш поширеними, а деякі мають загальний вищий рівень смертності в усьому світі. Серед чоловіків до трійки найпоширеніших онкологічних захворювань належать рак легень, простати та колоректальний рак, а серед жінок - рак грудної залози, легень та колоректальний рак. Зростання пов’язане з поганим харчуванням, курінням, недостатньою обізнаністю населення та недбалим ставленням до вчасного скринінгу.
 
«Сучасні методи діагностики дають більше шансів хворому та дозволяють розпочати лікування рано і ефективно. Адже вчасна діагностика раку — це, мабуть, найважливіше, що ми можемо зробити, аби збільшити кількість людей, які побороли онкологію. Більшість видів цього захворювання не мають чітких ознак і певних характерних проявів. Можна з упевненістю сказати, що сьогодні лікарі мають більше діагностичних інструментів, ніж будь-коли раніше, однак на пізніх стадіях рак набагато важче лікувати і його симптоми легко залишаються непоміченими», - повідомила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.
 
Нагадаємо, що за 2023 рік фахівці діагностували І-ІІ стадії хвороби у 3679 мешканців області, ІІІ стадію – у 1401 людини, IV стадію – у 1530 осіб, стадію «in situ» - у 155 випадках.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18