Час обирати здоров'я

Рак шийки матки: що варто знати та як захиститись

# Рак шийки матки

Рак шийки матки: що варто знати та як захиститись
Медики наголошують, що майже усі випадки раку шийки матки (99%) пов’язані з інфікуванням вірусом папіломи людини (ВПЛ) високого ризику. Тому профілактика папіломавірусу шляхом вакцинації є найкращим захистом від грізної онкопатології.
 
"Вакцина від вірусу папіломи людини є профілактичною. Тобто, щеплення нею найефективніше робити ще до того, як вірус може потрапити у ваш організм. Оскільки, найпоширеніший шлях передачі папіломавірусу статевий, тому радимо вакцинувати дівчаток до початку статевого життя. Оптимальний вік - 9-15 років", - зазначила епідеміологиня Західноукраїнськиого спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова.
 
Фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру впевнені, що профілактика ВПЛ завжди краще, ніж лікування. З 2017 року в Центрі діє обласна програма, згідно з якою дівчатка Львова та Львівської області віком від 9 до 18 років включно можуть отримати вакцину від ВПЛ безкоштовно.
 
"У рамках обласної програми безкоштовні щеплення уже отримали понад 6 тис. дівчат. Минулого року програму вакцинації у Центрі підсилили додатковими дозами, яку область отримала як гуманітарну допомогу. Тож ми змогли допомогти захиститися від важкої недуги не тільки дівчаткам із Львівщини, а й з цілої України, які до нас зверталися", - додала Оксана Пушкарьова.

 

 

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18