Час обирати здоров'я

15 лютого - Всесвітній день онкохворої дитини

# Дитяча онкологія

Щороку 15 лютого всесвітня дитяча онкологічна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби з раком у дітей. Ця кампанія, спрямована на підвищення обізнаності про дитячу онкологію, підтримку дітей та підлітків з раком, а також тих, хто пережив рак та їхні близькі.

Рак є основною причиною смерті дітей та підлітків. Щороку в усьому світі у понад 400 000 дітей діагностують рак.

У вересні 2018 року ВООЗ запустила Глобальну ініціативу щодо боротьби з раком у дітей. Мета її полягає в тому, щоб до 2030 року досягти принаймні 60% виживання дітей, хворих на рак. Щоб врятувати життя та зменшити страждання онкохворих дітей, ця ініціатива прагне підвищити спроможність країн надавати якісні послуги онкохворим дітям та поставити пріоритет дитячого раку на національному, регіональному та глобальному рівні.

«Більшість дитячих онкологічних захворювань поділяються на один з кількох конкретних типів. Поширені види раку у дорослих (легенів, молочної залози, товстої кишки та інші) рідко зустрічаються у дітей та підлітків. Рак у дітей, як правило, більш агресивний, ніж у дорослих. Усі пацієнти нашого Центру отримують відповідне лікування, підтримку та реабілітаційну терапію, які дадуть їм найкращі шанси як на виживання, так і на кращу якість життя. У 2021 році первинно діагностовано гемобластози у 38 дітей (з них 25 — мешканці Львівщини, 13 — з інших областей). Загальна захворюваність на злоякісні захворювання системи крові знизилась у порівнянні з попереднім роком. Всього зареєстровано 17 нових випадків гострої лейкемії (14 випадків лімфобластної, 3 випадки мієлоїдної лейкемії). Кількість первинних хворих на лімфоми збільшилась до 8 випадків у 2021 році у порівнянні з 4 випадками у 2020 році», — зазначила Зоряна Кізима, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з дитячої онкології.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18