Час обирати здоров'я

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

# Чорнобильська катастрофа

Дата вшанування ліквідаторів обрана не безпідставно. 30 листопада 1986 року будівництво саркофагу над 4-м блоком було завершено, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували Заяву ЦК КПРС та Ради міністрів про те, що Державною комісією було введено в експлуатацію комплекс захисних споруд 4 блоку ЧАЕС. І саме дата публікації цієї заяви стала Днем вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Незважаючи на те, що День ліквідаторів був офіційно встановлений лише у 2006 році, він відзначається в Україні з 1986 року, коли ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС зібралися разом, щоб відсвяткувати свою першу перемогу.

«14 грудня — це день нагадування про людей, які ціною здоров’я, а іноді і життя, впродовж шести місяців, будували споруду, утеплювали пошкоджені агрегати, аби потім зробити промисловий майданчик ЧАЕС придатним для подальшої роботи та відновити виробництво електроенергії. Це день мотивації, щоб ще раз подякувати кожному з ліквідаторів — поки вони ще живі і можуть відчути цю заслужену вдячність. Станом на сьогодні на обліку в Львівському обласному спеціалізованому центрі радіаційного захисту населення знаходяться 6 589 потерпілих внаслідок цієї катастрофи, з них 3 704 — ліквідатори», — повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з організації надання медичної допомоги потерпілим внаслідок ЧАЕС Тетяна Пошивак.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18