Час обирати здоров'я

Для працівників ЛОЦГЗ проведено тренінг «Психічне здоров’я медиків в час пандемії COVID»

# Онкопревенція

Сьогодні, 22 жовтня, для працівників Львівського обласного центру громадського здоров’я проведено тренінг «Психічне здоров’я медиків в час пандемії COVID».

У вітальному слові директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар'яна Служинська підкреслила, наскільки важливою є тематика тренінгу, що має на меті допомогти людям зберегти свій психологічний стан стабільним у час пандемії: «Очікуємо, що тренінг буде цікавим і корисним».

Орест Сувало, координатор розвитку послуг в громадах проєкту «Психічне здоров’я для України», представив презентацію «Охорона психічного здоров’я: нові виклики та старі проблеми». Психічні розлади невпинно поширюються в світі, особливо зростаючи під час війн, пандемій та інших кризових ситуацій. Багатьом людям складно пройти через труднощі та зберегти психічне здоров’я. «В системі громадського здоров’я існує певна прогалина, психічному здоров’ю приділяється недостатньо уваги. Якщо річна поширеність психічних розладів становить близько 18%, то лише 3.9% звертаються за допомогою. Громадське здоров’я відіграє ключову роль в профілактиці психічних розладів та промоції психічного здоров’я», — говорить Орест Сувало.

Спікер показав піраміду оптимальної комбінації служб та послуг охорони психічного здоров’я, розповів, які моделі надання допомоги розбудовують у світі, зокрема, як різні країни світу реагують на пандемію COVID-19 в плані надання психологічної допомоги. Важливим аспектом є розвиток гарячих ліній для надання допомоги населенню.

Про психічне здоров’я медиків в час пандемії COVID-19 та нові дослідження в цій галузі розповідала Леся Підлісецька, експертка ДОЗ ЛОДА з дитячої психіатрії, дитячий психіатр, психотерапевт, керівник клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді. «Стрес є захисною функцією. Відчувати стрес це нормально, він активує до дії. Проте, якщо він надто тривалий, то організм слабшає», — наголошує фахівець. Вона також навела порівняння, як діти реагують на стрес та якими є особливості психологічної захисної функції у них.

Особливо чутливими до стресу є люди, у яких підвищений ризик ускладнень через COVID-19 (особи похилого віку, а також ті, що мають певні фонові захворювання); діти та підлітки; люди, що піклуються про інших членів сім’ї; медичні працівники; люди з психічними розладами. До груп ризику належать люди, які вживають наркотики чи мають інші узалежнення; люди, що втратили роботу або мають серйозні зміни в роботі; люди з інвалідністю; соціально ізольовані та самотні особи.

До способів подолання стресу належать поінформованість, достатній сон, фізична активність, збалансоване харчування, хороші соціальні зв’язки. Корисними є також техніки релаксації: йога, дихальні вправи, медитації тощо. З учасниками тренінгу було проведено практичні вправи. Іноді необхідною є допомога фахівця (когнітивно-поведінкова терапія, EMDR-терапія).

Анна Жаровська, психолог Львівського обласного центру громадського здоров’я, зробила акцент на емоціях: «Серед властивостей, що дозволяють людині пережити складні життєві ситуації, є психологічна стійкість та відновлюваність». Психолог дала поради, у яких ситуаціях варто звертатися до спеціалістів.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18