Час обирати здоров'я

25 квітня - день ДНК

# Генетика

Дезоксирибонуклеїнова кислота - це будівельний блок, з якого складається все в людській расі, а також майже в усіх інших організмах. Це молекула, яка несе генетичні інструкції всьому живому. І оскільки ДНК настільки життєво важлива, доречно, щоб у неї був свій день.
Вперше його відзначили у 2003 році як дату завершення проекту «Геном людини» та 50-ту річницю відкриття структури подвійної спіралі ДНК.
Саме 25 квітня 1953 року в науковому журналі "Nature" була опублікована академічна робота молекулярного біолога Джеймса Дьюї Вотсона про структуру подвійної спіралі ДНК, яку він написав у співавторстві з британськими молекулярними біологами Френсісом Кріком і Морісом Вілкінсом. Через дев’ять років троє вчених отримали Нобелівську премію з фізіології та медицини за відкриття молекулярної структури нуклеїнових кислот та її важливості для передачі генетичної інформації живими істотами.
Головною місією цього дня є активізація та розширення можливостей спільнот задля впровадження інновацій, відкриття перспективи спільної людяності та зв’язку зі світом природи.
 
"День ДНК відзначають як день визнання важливості генетичного здоров’я. Відомо, що геном будь-якої окремої людини є абсолютно неповторним, тому кожен з нас є унікальним. Молекула ДНК допомогла медицині, як в науковому, так і в практичному сенсі, акцентуючи на необхідності сімейного анамнезу здоров’я та скринінгу новонароджених", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

 

 

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18