Час обирати здоров'я

15 червня - День захисту людей похилого віку

# День людей похилого віку

Згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН, щороку 15 червня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей.

Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, населення у віці від 60 до 74 років належить до людей літнього віку, від 75 до 89 років — до старого, а 90 років і більше — до довгожителів.

За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються.

Те, як суспільство ставиться до людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких — запорука добробуту для тих, хто неодмінно стане на їх місце в наступних роках, не будемо про це забувати!

В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. За даними Інституту демографії, в Україні нараховується 11 млн. людей похилого віку.

Літні люди потребують особливої уваги та піклування.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18