Проект «Почуй лікаря»: нові можливості профілактики на Львівщині
# Проект "Почуй лікаря"
Сьогодні стартував проект «Почуй лікаря». Це поради експертів департаменту охорони здоров’я, які допоможуть мешканцям прийняти правильні рішення стосовно свого здоров’я.
«З великим задоволенням хочемо представити вам наш проект «Почуй лікаря». Це проект, який існує завдяки меморандуму, підписаному з студентським самоврядуванням. Основним його завданням є профілактика. Ми маємо унікальну можливість залучати активну молодь, яка буде комунікувати і доносити важливість запобігання хворобам. Звертаємо увагу на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, здорове харчування та фізичну активність. У проекті беруть участь експерти департаменту охорони здоров’я, які в своєму напрямку, як люди найбільш фахові та компетентні, зможуть донести усі ключові моменти попередження захворювань«, — зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
За словами Галини Бордун, радника голови Львівської ОДА, процес співпраці буде налагоджений так, аби доступно пояснити школярам важливість профілактики захворювань. «Зараз ми набираємо волонтерів, активних людей, які спільно з експертами департаменту будуть проводити ряд заходів. Почнемо працювати з вересня, коли розпочнеться навчальний процес. Для зручності, волонтери будуть навчати школярів безпосередньо в своїх територіальних громадах, де вони власне проживають. Ми просимо кожного студента дуже відповідально підійти до цього процесу, адже вони працюватимуть за принципом „рівний рівному“. Молодій людині легше переконати іншу молоду людину, подібну за віком. Волонтер, який пройде цей шлях, зможе пояснити важливість профілактики не лише школярам, а й своїм близьким, сусідам та друзям».
"Проблема харчування є надзвичайно великою, тому що людський організм це далеко не машина, на якій, заправивши її пальним, можна їхати. Для того, щоб належно функціонували всі органи та системи, здійснювалась розумова діяльність, розвивалася людина як особистість, нам потрібні різні компоненти харчування — білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали. І від того, наскільки їх співвідношення буде правильним, залежатиме здоров’я людини та її життєдіяльність. Майбутнє належить медицині профілактичній. Тому необхідно вчити дітей, підлітків, дорослих людей правильно харчуватись", — розповіла Наталія Іванченко, експерт ДОЗ ЛОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.
«Проект «Почуй лікаря» на сьогоднішній день є вкрай актуальним. Особливо важливою є профілактика і раннє виявлення кардіологічних патологій. Більше половини смертей в Україні, та й в більшості країн світу, незважаючи на коронавірус, це є онкопатології та серцево-судинні захворювання. Раннє виявлення серцево-судинних захворювань є ключовим в продовженні тривалості життя людей. Завдяки Проекту можна перенести знання лікарів на реальних людей, дітей, які на сьогоднішній день здорові, щоб вони максимально довго такими залишалися. Найбільше уваги буде приділятись вивченню реанімаційних заходів. Раптові серцеві смерті не є рідкістю і стосуються в основному молодих осіб віком 30-50 років. І найчастіше, в критичній ситуації біля потерпілого знаходиться не медик, а хтось з близьких, тому важливо навчити їх першій медичній допомозі, це зможе зберегти життя«, — повідомив Дмитро Беш, експерт ДОЗ ЛОДА з кардіології.
Софія Тихомирова, національна координаторка комітету громадського здоров’я Української Медичної Студентської Асоціації, висловила подяку департаменту охорони здоров’я за співпрацю та подальшу спільну роботу: «Це велика можливість реалізуватись. Наша Асоціація займається глобалізацією медичної освіти, обміном досвідом на міжнародному рівні, популяризацією здорового способу життя та залученням студентів до громадського здоров’я. Наші студенти загорілися бажанням вчитися у лікарів, експертів охорони здоров’я і поширювати знання в маси. Дій глобально — думай локально». ????Андрій Парфенюк, голова Студентської ради Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького 2020-2021 н. р., координатор всеукраїнського проекту «Healthy challenge» в Львівській області у 2020р., подякував департаменту охорони здоров’я за можливість долучитися і стати частинкою цього важливого проекту, проводити лекції для школярів: «Охочих є багато, ми запустили онлайн-форму для реєстрації волонтерів. Місяць ми будемо набирати команду, а вже з серпня розпочнуться навчання. Перш за все, для студентів це прекрасна можливість комунікувати зі спеціалістами в сфері охорони здоров’я».