Час обирати здоров'я

Колективні стійкість, зцілення та зростання – наша відповідь на досвід колективної травми зі Світовим банком: день другий (copy)

# Пам'ятні дати

«Колективні стійкість, зцілення та зростання – наша відповідь на досвід колективної травми» - Форум, присвячений цій надзвичайно складній та актуальній тематиці, відбувається сьогодні, 1 липня 2024 року, в Українському Католицькому Університеті у Львові.
Подія організована Українським католицьким університетом у партнерстві з Всеукраїнською програмою ментального здоров'я ініційованою першою леді Оленою Зеленською "Ти як?" та Координаційним центром психічного здоров’я Кабінету міністрів України за підтрики Благодійної фундації «Зцілення ран війни».
Щоби вистояти та перемогти, нам потрібно плекати нашу індивідуальну та колективну стійкість, і щоби загоїти наслідки психотравмуючих подій війни – маємо стати травмочутливим суспільством, яке зможе згенерувати об’єднану співчутливу, мудру, цілющу відповідь на цей колективний досвід. Зцілення ран війни потребуватиме не лише індивідуальної фахової допомоги потерпілим і не лише праці фахівців сфери охорони психічного здоров’я. Колективна травма потребує колективної праці над її зціленням.
 
Метою форуму є об’єднання громадських діячів, фахівців різних дисциплін для рефлексії щодо того, як спільними зусиллями ми можемо творити соціальні простори, маршрути та процеси, що сприятимуть зціленню колективної травми, плеканню стійкості та посттравматичного зростання українського народу.
 
Перша сесія «Стійкість»
Владика Борис Ґудзяк, митрополит УГКЦ, президент УКУ привітав учасників Форуму, закликаючи «бути людьми надії».
Перша Леді України Олена Зеленська долучилася до заходу у форматі відеозвернення, окресливши своє бачення формули української стійкості.
Оксана Збітнєва, керівник Координаційного центру психічного здоров’я КМУ, говорила про стратегію плекання національної стійкості.
Про складові стійкості у індивідуальному та колективному вимірі розповідала Ольга Сергієнко, лікар-психотерапевт.
Болючу та делікатну тематику психологічної травми у дітей та стійкості родини розкрила дитяча сімейна психологиня Світлана Ройз.
У спільній рефлексії на завершення першої сесії взяли участь дисидент, громадський діяч Йосиф Зісельс, письменник, перекладач Андрій Содомора, психологиня Олеся Криськів, бандуристка, співачка, композиторка Марина Круть.
 
Друга сесія «Зцілення»
«Як (не-) зцілюються наслідки колективної травми» - у доповіді психотерапевта, дитячого психіатра Олега Романчука йшлося про пошук шляхів допомоги тим, хто опинився у важкій травматичній ситуації.
Письменник та співведучий проекту «Голоси війни» Любко Дереш розмірковував над тим, якими мають бути цілющі наративи, щоб вони були дієвими.
Про біль втрати і силу любові з перспективи власного трагічного досвіду говорила Вероніка Карачевська, сестра полеглого воїна, Миколи Забавчука; авторка книги про спільноту «Марсова родина».
До спільної рефлексії долучилися психіатр, психотерапевт Роман Кечур, керівник Координаційного центру психічного здоров’я КМУ Оксана Збітнєва, психіатр, менеджер проекту MH4U Орест Сувало, психотерапевт, президент Української асоціації КПТ Анна Фломбойм.
 
Під час третьої, завершальної, сесії «Зростання» виступили дисидент, публіцист, громадський діяч Мирослав Маринович та правозахисниця Олександра Матвійчук.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18