Час обирати здоров'я

У Львові стартував IV регіональний Форум «Реформа системи шкільного харчування» за участі першої леді Олени Зеленської

# Пульмонологія

Сьогодні у Львові розпочався четвертий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». У форумі беруть участь перша леді України Олена Зеленська, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Багато звичок формується у школі. Якщо закладемо фундамент здорового харчування, то матимемо менше захворювань у майбутньому. 148 шкіл області перейшли на нову систему, так на сьогодні це небагато, але ми рухаємось у цьому напрямі. Дякую Першій леді Олені Зеленській, що стала драйвером здорового харчування і показує, куди рухатись. Діти — це наше майбутнє. У нас в області є дуже цікавий проєкт «Почуй лікаря». Ми зробили акцент на чотирьох темах, які діти повинні знати. Це профілактика цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, залучення до активного способу життя і популяризація здорового харчування. Понад 100 волонтерів готові спілкуватись з дітьми і такі ініціативи важливі, бо те, що ми запам’ятовуємо у дитинстві, це є з нами упродовж життя", — зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

"Ми хочемо, щоб норми харчування, які будуть робити нас всіх здоровішими, йшли сьогодні від дітей. Тому ми вже закладаємо фундамент, щоб українська нація стала набагато здоровішою, розпочала жити довше і досягнула хоча б європейської тривалості років життя, а це плюс 10 років. Окрім того, наша нація повинна збільшити кількість саме здорових років життя", — зазначив Віктор Ляшко. Він також зауважив, що здорове харчування — одна із ключових звичок, які є запорукою міцного здоров’я.

"80% всіх неінфекційних захворювань (інфаркти, інсульти, ожиріння) з’являються через декілька шкідливих звичок — куріння, алкоголь, нездорове харчування і низька фізична активність. Захворювання заважають нам радіти і насолоджуватися життям. Такі форуми, як сьогодні, є сходинкою для того, щоб все, що було написано — було зреалізовано. Дякую організаторам і Першій леді за драйв цього процесу! Ми починаємо змінювати культуру дитячого харчування у нашій країні!«, — додав Міністр.

Захід триває в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської та у співпраці Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, ГО «Національна асоціація громадського харчування» та за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18