Час обирати здоров'я

Що треба знати про вірусні гепатити В і С?

# Європейський тиждень тестування

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Основні і найбільш небезпечні типи — вірусні гепатити В і С. Саме вони є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

Близько 325 мільйонів людей у ​​світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C. За оцінками експертів в Україні близько 1,5 млн таких людей. Більшість людей не знає про свій статус, бо вірусні гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку.

Щоби пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря.

Не всім хворим з гепатитом В необхідне лікування. Чи необхідне лікування — вирішує індивідуально лікар щодо кожного хворого. Проте всі хворі мають перебувати під медичним наглядом та регулярно проходити обстеження щоб не пропустити час, коли таке лікування буде потрібним.

Лікування може тривати протягом всього життя. Воно допомагає контролювати вірусне навантаження в крові, щоб воно не наносило непоправної шкоди здоров’ю.

Хронічний гепатит В — невиліковний. Але його можна попередити завдяки вакцинації. Щеплення від гепатиту В входять до Календаря щеплень і є абсолютно безоплатним для дітей до 18 років.

Гепатит С — виліковний. Курс лікування становить близько 3 місяців. Необхідно приймати лише таблетки 1 або 2 рази на день. Ефективність лікування — 95% виліковується. Це безпечні ліки, які мають мінімум побічних дій. Ще 3-4 роки тому лікування гепатиту С було набагато складнішим, тривало рік та більше і лише 50% пацієнтів виліковувалися.

Ліки від гепатиту В та С можна отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря, який скерує Вас в кабінет інфекційних захворювань до інфекціоніста, який безпосередньо призначить лікування.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18