Час обирати здоров'я

У Львові безкоштовно тестували на вірусний гепатит С

# Вірусний гепатит С

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, сьогодні, 24 липня 2020 року, на території Львівської обласної клінічної лікарні (біля приймального відділення) працівники Благодійного Фонду Салюс у мобільній амбулаторії провели тестування на гепатит С для медичних працівників та відвідувачів ЛОКЛ.

Захід організовано Львівським обласним центром громадського здоров’я, БФ «Салюс» та Львівською обласною клінічною лікарнею за підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, Центру громадського здоров’я України, Альянсу громадського здоров’я Alliance for Public Health.

«Сьогодні ми проводимо безкоштовне тестування на гепатит С. Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування. Загалом обстеження пройшли 104 особи», — зазначила керівник проекту «Профілактика ВІЛ/СНІДу серед уразливих груп» Оксана Грушинська.

За словами директорки Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яни Служинської, гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця, темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Це захворювання може передаватись через маніпуляції, пов’язані з контактом із кров’ю, через незахищені статеві контакти, при народженні від матері до дитини, через використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків: «Ми такі акції проводимо не вперше і плануємо надалі проводити. Адже це серйозна проблема, яка потребує вчасного виявлення та подальшого лікування».

«Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитами надзвичайно важливо привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Вірусні гепатити в наш час є недооцінені як захворювання, адже багато пацієнтів живуть з цією недугою, не знаючи свого статусу, і виявляють його випадково. На сьогоднішній день при правильному лікуванні вірусні гепатити виліковуються повністю. Закликаю всіх людей, які мали ризиковану поведінку або мають підозру на гепатит, пройти швидкий безпечний та безкоштовний тест і дізнатися свій статус», — зазначила лікар-інфекціоніст Львівського обласного центру громадського здоров’я Марта Васильєв.

«Проблема вірусних гепатитів стосується кожного, тому такі заходи є вкрай важливими. Є змога абсолютно безкоштовно пройти тестування на гепатит С, отримати кваліфіковану консультацію лікарів, ознайомитись з інформаційними матеріалами. Основне завдання — підвищити рівень обізнаності населення щодо шляхів передачі, можливості тестування та лікування. Не нехтуйте своїм здоров’ям — пройдіть тестування та живіть повноцінним життям», — наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18