Час обирати здоров'я

Вірусний гепатит С: як перевіритися і що робити далі?

# Європейський тиждень тестування

Вже другий рік поспіль держава закуповує ефективні препарати для лікування гепатиту С, рекомендовані ВООЗ. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування вірусного гепатиту С.

Щоб отримати лікування препаратами, закупленими державою, необхідно звернутися із заявою на ім’я керівника обласного департаменту охорони здоров’я чи головного лікаря відповідного медзакладу, де надають послуги з діагностики та лікування вірусного гепатиту, із проханням отримати безоплатне лікування.

Через те що кількість препаратів обмежена, інколи пацієнту необхідно стати в чергу для отримання безкоштовного лікування за рахунок держави. Таким лікуванням забезпечують насамперед хворих із серйозними ураженнями печінки та іншими захворюваннями, що впливають на швидше прогресування гепатиту С.

Попри небезпечність і підступність вірусу у більшості хворих ураження печінки розвивається досить повільно (інколи — через 20-30 років). Швидкість прогресування захворювання печінки залежить від багатьох факторів, як-от наявність інших супутніх недуг (наприклад ВІЛ чи вірусного гепатиту В), вживання алкоголю та інших токсичних для печінки речовин, індивідуальні особливості тощо.

Але навіть якщо вірус зараз не призводить до помітних уражень печінки, лікування показано абсолютно всім хворим, хоч і не є нагальним для тих, у кого відсутні такі ураження. Необхідність термінового лікування може визначити лікар після додаткових обстежень.

Ліки від гепатиту С можна отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря, який скерує Вас в кабінет інфекційних захворювань до інфекціоніста, який безпосередньо призначить лікування.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18