Час обирати здоров'я

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

# День боротьби з гепатитом

Ця дата – нагадування всьому людству про глобальну проблему такого важкого захворювання як гепатит. Темою Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є «Наближення лікування гепатиту до вас».
 
Вірус гепатиту має п’ять загальновідомих штамів: тип A, B, C, D. Усі вони вражають печінку, але є деякі ключові відмінності в походженні, передачі та важкості захворювання.
 
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно 334 мільйони людей у світі хворіють на гепатит В і С. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки.
 
Причиною зараження гепатитами А і Е, зазвичай, стає вживання забруднених харчових продуктів або води. Гепатити В, С і D передаються парентерально, тобто в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від одного члена сім’ї іншому, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах.
 
Про те, що гепатит - глобальна проблема охорони здоров’я свідчать наступні сумні факти: близько 1 мільйона щорічних смертельних випадків обумовлено вірусними гепатитами, кожна третя людина у світі (тобто близько двох мільярдів) інфіковані вірусом гепатиту В, а кожен дванадцятий живе з хронічною інфекцією гепатиту В або С.
 
«У Львівській області за 6 місяців 2022 року зареєстровано 27 випадків гострого гепатиту В та 13 – гепатиту С, хронічні форми: гепатиту В - 19 випадків, гепатиту С - 98 випадків. Більшість інфікованих людей не підозрюють про своє захворювання, на якому життєвому етапі у них може розвинутися важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям. Аби захистити себе від гепатиту А чи В необхідно зробити щеплення!», - повідомила експерт департаменту охорони здоров’я ЛОВА Наталія Іванченко-Тімко.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18