Львівщина готова до реформування вторинного та третинного рівнів медичних послуг
# Медична реформа
У Львівській області понад 95 % спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. З них у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано близько 95 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) — понад 97 % медзакладів.
Про це сьогодні йшлося під час брифінгу у Львівській ОДА.
До контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові 83,5 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Львівській області.
«Ті, хто буде готовий до змін і до роботи в нових умовах, ті будуть затребувані та конкурентоспроможні. Конкуренція за пацієнта буде шалена. Ми — місцева влада — чітко розуміємо свої обов’язки та відповідальність. Докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Львівській області у повному обсязі», — зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта.
«Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків — укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги», — наголосила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.
«Перший рік медичної реформи дав упевненість, що зміни, які відбуваються — незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини», — акцентувала директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.
«Зараз більшість закладів уже готові до контрактування. В питаннях мережевих та опорних лікарень, департамент організує виїзні наради по територіях і напрацює механізми по кожному індивідуальному випадку», — розповів т. в. о. директор департаменту охорони здоров’я Андрій Васько.
Мешканців Львівщини також закликають повідомляти про хід реформи чи якісь труднощі на безкоштовний номер контакт-центру 1677. Це дасть змогу на центральному рівні розуміти як триває процес на місцях та вносити у нього корективи.