Час обирати здоров'я

На Львівщині зафіксовано випадок малярії

# Малярія

Висока температура не завжди означає, що у вас Соvid-19!

На Львівщині зафіксовано випадок малярії. Про це повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко. Відомо, що чоловікові 46 років, і він нещодавно повернувся з однієї з країн Африки. Хворого госпіталізували до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, його стан — середньої важкості. Він вчасно звернувся по медичну допомогу.

Що потрібно знати про малярію

Малярія — загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається у 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної і Північної Америк. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань — завезені.

Симптоми малярії зазвичай з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми — лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії. Необхідно пам’ятати, що ранні прояви малярії схожі з першими ознаками інших захворювань. На сьогодні не існує вакцини проти малярії, однак це захворювання піддається профілактиці та лікуванню.

Що робити, якщо ви відчули симптоми малярії

Якщо під час подорожі чи протягом 1-3 років після повернення із країни, де відбувається передача малярії, у вас з’явилися симптоми грипу чи підвищилась температура — негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання, що часто закінчується летально.

У дітей із важкою малярією часто розвивається важка анемія, дихальна недостатність чи церебральна малярія. У дорослих часто відбувається ураження кількох органів. Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання у дітей, вагітних жінок та людей із ослабленим імунітетом.

Як запобігти

Якщо ви вирушаєте в країну, де захворюваність на малярію поширена та є високий ризик захворіти малярією, варто заздалегідь купити ліки проти малярії і носити їх із собою. Дізнайтеся, чи у країні, куди ви плануєте поїздку, відбувається передача малярії. Якщо так — обов’язково подбайте про захист від цього захворювання.

З переліком країн, ендемічних з малярії, можна ознайомитись тут: https://bit. ly/2BFO3wv

Засоби, що допоможуть уберегтися від малярії:

Одяг, який максимально прикриває тіло.

Репеленти (засоби від комах, в тому числі комарів).

Антимоскітні сітки, оброблені інсектицидом тривалої дії.

Протималярійні препарати (медикаменти для профілактики захворювання малярією).

Проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо хіміопрофілактики. Вона залежить від країни, куди ви подорожуєте і її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.

Подорожуйте безпечно!

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18