Час обирати здоров'я

Як лікарям зберегти психічне здоров’я під час пандемії СOVID-19?

# Психічне здоров'я

Лікарі первинної ланки несуть зараз величезну відповідальність та мають неймовірне навантаження. Вони перебувають у перших рядах тих, хто рятує нас від коронавірусної хвороби, при цьому, часто не зважають на свій стан, як фізичний, так і психологічний. Наші партнери MENTAL HEALTH FOR UKRAINE (MH4U) Психічне здоров’я для України підготували кілька порад для лікарів первинної ланки, які допоможуть зберегти рівновагу та подбати про себе, а також про своїх колег.

Дбайте про фізичну безпеку та фізичний стан

Ваші засоби індивідуального захисту мають бути під рукою. Важливо дбати про постійний доступ до їжі та пиття, ви не повинні бути голодними та спраглими. Організуйте собі «безпечний простір» — місце і час, закриті від пацієнтів, де ви можете хоча б трішки побути на самоті або з колегами. Дотримуйтеся норм сну, а якщо не вдається — ловіть моменти хоча б короткого сну вдень. Додайте щоденну фізичну активність — ранкову зарядку, прогулянку на роботу чи з неї тощо. Шукайте можливості, щоби балансувати роботу та відпочинок.

Дбайте про психологічні ресурси

Передусім, діліться своїми почуттями та переживаннями. Дайте собі дозвіл на пригнічення, стрес, тривогу — це цілком ОК бути не ОК у такій ситуації. Ви не «розсиплетеся» від цього, а навпаки — станете сильнішими, визнавши свої стани. Зверніться до наших ресурсів, аби дізнатися більше: тут можна почитати й подивитися.

Дбайте про межі

Встановіть та донесіть до пацієнтів правила комунікації: час, коли вам можна телефонувати, та коли ви не можете спілкуватися, коли ви телефонуєте на неприйняті виклики, коли відповідаєте на запити дистанційно, що робити у випадку раптового погіршення стану та неможливості отримати вашу консультацію.

Знайдіть свою «місію»

Пережити важкі часи допомагають також цінності та місія — щось важливе, що ми робимо у своєму житті. Це може бути, наприклад, впровадження програм з підтримки психічного здоров’я ваших колег.

Дбайте про соціальні ресурси

Спілкуйтеся із друзями, за бажанням — з колегами після роботи, виділяйте більше часу на спілкування із рідними та близькими. Адже спілкування допомагає створити змістовні контакти з людьми та одержати необхідну підтримку.

Звертайтеся по допомогу

Якщо після виконання цих рекомендацій, протягом 2-х тижнів ваш стан не покращився, звертайтеся по підтримку — «гарячі лінії» допомоги стануть вам у нагоді під час кризового стану. Поділіться цими номерами з колегами та близькими, котрі також потребують психологічної підтримки.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18