Час обирати здоров'я

Турбота про психічне здоров’я

# Психічне здоров’я

«Турбота про своє психічне здоров’я необхідна, особливо в теперішній складний час», - Наталія Літвінська
Термін психічне здоров’я стосується когнітивного, поведінкового та емоційного благополуччя людини. Це впливає на те, як люди реагують на стреси, взаємодіють з іншими та роблять свій вибір. ВООЗ зазначає, що психічне здоров'я - це більше, ніж просто відсутність проблем з психікою. Це здатність керувати існуючими умовами та стресовими факторами, зберігаючи постійне здоров’я та щастя. Такі фактори, як стрес, депресія та тривога, можуть негативно вплинути на психічне здоров’я та порушити розпорядок дня людини.
Для кожного українця, більшою чи меншою мірою, життя змінилося в один день — 24 лютого 2022 року. Невизначеність у завтрашньому дні, тривожність, переживання за рідних і друзів тримають нас у постійному стресі протягом усього періоду ведення воєнних дій. І справитися із цим стресом самотужки під силу далеко не кожному.
 
«Фахівці з психічного здоров’я можуть допомогти людям із депресією, тривогою, біполярним розладом, залежністю та іншими станами. Психічне здоров’я може впливати на повсякденне життя, стосунки та фізичне здоров’я людини. Оці фактори в житті людей та міжособистісні зв’язки можуть сприяти психічному розладу. Тому турбота про своє психічне здоров’я необхідна, особливо в теперішній складний час. Для цього потрібно збалансувати життєву діяльність, обов’язки та зусилля для досягнення психологічної стійкості», - зазначила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.
Варто пам’ятати, що під час війни людина може відчувати шок, гнів, депресію, мати перепади настрою та проблеми зі сном. Це нормальна реакція психіки на стрес. Однак, якщо ви доклали всіх зусиль, а тривожність нікуди не поділася та стає все гірше, то не соромтеся зателефонувати психологу або психотерапевту, фахівець допоможе розібратися в собі, вийти з депресії та поглянути на складні психотравмуючі ситуації під іншим кутом.
 
Куди звернутися?

 

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18