Час обирати здоров'я

На Львівщині починають працювати Мобільні Медичні Команди

# Діємо для здоров'я

На Львівщині починають працювати Мобільні Медичні Команди для цивільного населення, що зазнає впливу війни.
 
6 липня на Львівщині почали роботу Мобільні Медичні Команди (ММК) Україно-швейцарського проєкту "Діємо для здоров‘я", створені за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та технічної допомоги Університетського госпіталю Женеви. ММК працюватимуть над забезпеченням гострих медичних та психологічних потреб цивільного населення в чотирьох цільових областях проєкту – Полтавській, Дніпропетровській, Львівській та Рівненській областях. Потреба у такій допомозі виникла з початком повномасштабної війни росії проти України, коли пацієнти залишилися без доступу до життєво необхідних ліків, медичної допомоги та були змушені переривати лікування.
 
Згідно з даними міжнародної організації OCHA, понад 12 млн людей в Україні потребують гуманітарної медичної допомоги, велика частка з них – постійного доступу до ліків: це передусім люди з неінфекційними захворюваннями (НІЗ). За даними Міжнародної організації з міграції (квітень 2022 р.), 22% респондентів вказали, що вони або хтось з їхньої родини змушені були перервати прийом ліків через війну (передусім це ліки від серцево-судинних захворювань, підвищеного тиску та діабету). Дослідження, яке у квітні провів проєкт «Діємо для здоров’я» серед людей з НІЗ в 5 областях України свідчить про те, серед тих, хто приймає ліки від хронічних захворювань, лише 39% змогли купити або отримати усі потрібні медикаменти.
 
Завдання ММК – в умовах війни допомогти вчасно виявляти, безперервно та якісно лікувати НІЗ. ММК фокусуються на наданні медичної допомоги вразливим групам населення, серед яких маломобільні люди та внутрішньо переміщені особи з НІЗ (передусім це серцево-судинні, легеневі захворювання, а також цукровий діабет).
 
«Створення ММК – це загальносвітова практика, що довела свою ефективність під час багатьох збройних конфліктів по всьому світу, коли уся система охорони здоров’я, а саме – медичні заклади, зазнають збройних атак і руйнувань. Крім того, в Україні ми бачимо велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребують медичної допомоги. У таких умовах ММК – це надзвичайно важливий елемент для збереження доступності базових медичних послуг», — розповів доктор Джума Худоназаров, керівник Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Зокрема, про важливе значення ММК свідчить і досвід інших країн, де відбувалися бойові дії. Згідно з дослідженнями Світового Банку, що вивчав наслідки війни в таких країнах, від руйнування системи охорони здоров’я гине, ймовірно, більше людей, ніж безпосередньо від збройних уражень.
ММК складаються з лікаря, медсестри, психолога, а також можуть включати соціальних працівників та волонтерів із місцевих громад. Психологічна допомога надаватиметься у співпраці з проектом Психічне здоров'я для України, що впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.
 
ММК надають психологічну допомогу та основний спектр послуг первинної медико-санітарної допомоги, а саме:
 
проводять лікарські огляди та діагностичні процедури (ЕКГ, тестування рівня глюкози та холестерину у крові, вимірювання тиску);
призначають лікування та безоплатно надають прописані лікарські препарати;
за потреби перенаправляють до вузьких спеціалістів.
 
Лікарські засоби, які видають мобільні медичні команди, входять до списку, що запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров’я для роботи в надзвичайних ситуаціях.
Разом з тим, ММК надають необхідну допомогу всім, хто до них звертається, в тому числі і місцевому населенню, а також координуються із локальними медичними закладами, медичними працівниками і департаментами охорони здоров’я.
 
«Мобільні Медичні Команди мають на меті покращити доступ людей до медичних послуг та лікування. Вони надаватимуть ліки, щоб люди могли почати, не переривати або відновити лікування і таким чином запобігти ускладненням. Це не лише зменшить навантаження на систему надання медичної допомоги в регіонах, а й сприятиме максимально ефективному використанню наявних ресурсів», – підкреслив Владислав Збанацький, координатор по роботі з первинною ланкою медичної допомоги Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» («Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні»).

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18