Час обирати здоров'я

Більше, ніж просто вуса: важливість Movember

# Центр Знань

Movember — це щорічна подія, яка передбачає відрощування вусів впродовж листопада, щоб підвищити обізнаність про проблеми чоловічого здоров’я, зокрема, раку простати. У всьому світі рак передміхурової залози є другим за поширеністю раком серед чоловіків, а кількість випадків, як очікується, збільшиться майже до 1,7 мільйона випадків до 2030 року. Ось чому люди з усього світу об’єднуються кожного Movember, акцентуючи увагу на приховану кризу чоловічого здоров’я.
 
Чоловіки повинні зробити своє здоров’я головним пріоритетом і щоденно робити кроки, щоб бути здоровішими та сильнішими. Є багато простих речей, які допоможуть зробити свій спосіб життя здоровим. Це, насамперед, правильне харчування, здорова маса тіла, регулярні фізичні вправи, відмова від куріння, помірне вживання алкоголю. Також варто проходити обстеження, аби контролювати важливі показники свого здоров’я.
Рак простати до певного часу перебігає безсимптомно. Однак у цьому підступному захворюванні є слабке місце – його можна виявити здавши аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген). Його виділяють клітини простати як у нормі, так і у випадку поширення раку. Саме зростання ПСА вище норми та динаміка збільшення його рівня при короткому спостереженні є показом до пошуку пухлини в простаті. Для цього потрібен фаховий уролог, часто МРТ та подальші діагностичні прийоми.
 
«Здоров’я – це дорогоцінний актив, який ми не цінуємо, доки він не вичерпається. Багато людей не дбають за своє здоров’я, поки не стикнуться з певними проблемами. Іноді нагадування про те, наскільки важливим є здоров’я, може допомогти мотивувати людей до більш здорової поведінки. Рак передміхурової залози є вбивцею, але якщо його виявити на ранніх стадіях, він може бути виліковним», - наголосив Орест Чемерис , директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.
 
«На Львівщині щороку близько 450 чоловіків знаходять у своїй медичній картці новий запис – «рак простати». Пощастить тим, котрих до цього запису привела подібна інформаційна кампанія, що рекомендує профілактичне обстеження – «Раз у рік після 50 років здайте тест на ПСА». Завдяки такому моніторингу пухлина в простаті часто виявляється на початковій стадії. Такому хворому проводиться радикальне лікування і можна очікувати надзвичайно сприятливих результатів, тобто, позбутися такого раку. Львівський онкоцентр, його лабораторія та колектив урологів готовий обстежити та проконсультувати усіх бажаючих чоловіків, старших 50 років, котрі, можливо, вперше наважаться на таке обстеження. Часто воно рятує життя та забезпечує здоров’я чоловіка в майбутньому», - повідомив Орест Тріль, заступник генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18