Час обирати здоров'я

11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

# Хвороба Паркінсона

З метою підвищення поінформованості населення про хворобу Паркінсона, методи підтримки хворих і членів їх сімей, а також профілактики цієї хвороби, щороку 11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Цей захід був ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1997 році. Дата обрана для увічнення пам’яті лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше у 1817 році описав це захворювання центральної нервової системи, яке і отримало його ім’я. Символом хвороби Паркінсона є червоний тюльпан.

Хвороба Паркінсона — це хронічно прогресуюче захворювання центральної нервової системи, головними ознаками якого є порушення пластичності рухів. Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку. Хвороба не є смертельною. Близько 100 мільйонів людей на нашій планеті страждають від хвороби Паркінсона. Хворобу виявляють у людей старше 50 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Жінки страждають частіше. Походження первинного паркінсонізму залишається до кінця не з’ясованим.

Основні ознаки хвороби полягають в тремтінні рук, сповільненості рухів, скутості, порушенні рухової та психічної активності. З появою змін у руховій сфері можуть з’явитися такі порушення як депресія, апатія, розлади сну, а за відсутності необхідної корекції наростають проблеми з пам’яттю. Прояви обумовлені дегенерацією нервових клітин в ділянці головного мозку, що має назву «чорна субстанція». Ці клітини виробляють дофамін, що бере участь у передачі імпульсів від головного мозку до м’язів та має велике значення у забезпеченні плавності рухів.

Факторами ризику розвитку захворювання вважається вік, психоемоційні стреси, супутня судинна патологія на фоні атеросклерозу та артеріальної гіпертензії. Хвороба Паркінсона характеризується безупинним прогресуванням і, за відсутності лікування, призводить до тяжких порушень активності та значного зниження якості життя.

Ранні прояви хвороби Паркінсона:

Тремтіння кінцівок чи голови;

Зміна почерку — почерк стає дрібним та тремтливим;

Утруднення рухів — рухи рук та ніг стають не такими легкими та плавними, як раніше, хода дрібненькими кроками;

Можлива втрата здібності утримувати предмети;

Обличчя стає застиглим, не таким виразним, яким було раніше.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18