Час обирати здоров'я

11 квітня – Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

# Пам'ятні дати

Хвороба Паркінсона – це хронічне захворювання головного мозку, що неухильно прогресує та при якому у пацієнта спостерігаються рухові порушення, підвищений тонус м’язів, порушення мови, тремор у стані спокою, а також – розлади психіки.
Своєчасно розпочате лікування хвороби Паркінсона дозволяє призупинити розвиток захворювання і зберегти якість життя. При перших симптомах хвороби необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, який проведе комплексну діагностику та призначить підтримувальне медикаментозне лікування.
 
В Україні 56 135 людей зі встановленою хворобою Паркінсона, за даними ЕСОЗ на 09.04.2024 р. У Програмі медичних гарантій для пацієнтів з хворобою Паркінсона передбачені безоплатні медичні послуги та препарати за програмою “Доступні ліки”. Всього в програмі передбачено шість торгових назв препаратів при хворобі Паркінсона. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa). Ці ліки за електронним рецептом пацієнти можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ.
 
Хворобу Паркінсона може встановити невролог. Консультація лікаря, всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження безоплатні в межах пакету “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Зокрема, за направленням лікаря безоплатні КТ або МРТ головного мозку, електроенцефалографія тощо. Лікар-невролог також може виписати електронний рецепт на “Доступні ліки”. Для того, щоб виписати первинний рецепт невролог складе індивідуальний план лікування та внесе його в ЕСОЗ. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт.
 
За потреби невролог направить пацієнта на лікування в стаціонарі. При стаціонарному лікуванні пацієнту безоплатно гарантовано спостереження лікарів, лабораторна та інструментальна діагностика, а також підбір медикаментозної терапії, що допомагає зберегти нервові клітини, підвищити та підтримувати рівень дофаміну в мозку і зменшити симптоми захворювання. Ліки з Нацпереліку та інших державних програм для пацієнта є безкоштовними. Ці послуги передбачені в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”.
 
За необхідності, пацієнту проведуть операцію, що зменшить симптоматику та покращить якість життя. В рамках пакету "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” пацієнту забезпечується анестезія та хірургічне втручання, включаючи витратні матеріали, лабораторні та інструментальні дослідження, такі як КТ та МРТ.
 
Також для пацієнтів із хворобою Паркінсона є безоплатними послуги з реабілітації в амбулаторних умовах: умовно-рефлекторний тренінг та лікувальна фізкультура, тренінг навичок самообслуговання, динамічне спостереження лікарем, своєчасна корекція терапевтичних схем тощо.
 
(За матеріалами НСЗУ)

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18