Тривають грудневі тренінги з впровадження PEN-H протоколів
# Тренінги
Сьогодні, 13 грудня, завершився черговий тренінг в рамках програми підготовки з впровадження PEN-H протоколів у практику закладів первинної медичної допомоги.
Навчальна програма організована Україно-швейцарським проєктом Діємо для здоров‘я за підтримки Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА для працівників первинної медико-санітарної допомоги у Львівській області.
Впродовж програми заплановано підготувати 250 лікарів та 250 медичних сестер.
Під час тренінгу:
Обговорювали вплив профілактики та якісного ведення НІЗ на показники здоров’я в громадах та державі.
Представили огляд інструментів щодо ведення та профілактики НІЗ, спираючись на рекомендації PEN-H протоколів.
Роз’яснювали процес мотиваційного консультування щодо здорової поведінки людей.
Розглядали практичні вправи та кейси на тему серцево-судинних захворювань та артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, бронхіальної астми, ХОЗЛ.
Напрацьовували потенційні активності для плану впровадження PEN-H протоколів у щоденну медичну практику.
Також, зупинилися на такій актуальній на даний час темі як покращення реалізації державної програми "Доступні ліки". Наголошувалося на необхідності активніше доносити до мешканців області, а особливо, уразливих груп населення, достовірну інформацію про можливість безкоштовно (або з невеликою доплатою) отримати певні категорії лікарських засобів, передбачених програмою.
Загалом на Львівщині в програмі реімбурсації беруть участь понад 1000 аптек.
Зараз діє оновлений Реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації. До списку входять понад 500 лікарських засобів та виробів медичного призначення.