Час обирати здоров'я

Вакцинуй від поліо дитину – врятуй країну!

# Поліомієліт

У Львові, у сквері «На Валах», провели промоакцію, метою якої є привернути увагу громадськості до спалаху поліомієліту в Україні та необхідності вчасної вакцинації дітей від цієї недуги.

Нагадаємо, наприкінці минулого року два випадки поліо виявили у Рівненській та Закарпатській областях. Один з інфікованих хлопчиків обстежувався у Львові, тож медики закликають мешканців Львівської області вчасно зробити своїм дітям щеплення від поліо. Виявлення двох випадків захворювання розцінюють як спалах захворюваності, оскільки хвороба легко передається, а ліків від неї немає. Попередити недугу може лише вакцинація.

У заході взяв участь голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Ця хвороба не є дитяча, але пройти вакцинацію потрібно саме в дитячому віці. Від 6 місяців до 6 років. І дітей поліомієліт вражає найбільше. Хвороба передається дуже легко, а одним із наслідків для невакцинованих дітей може стати параліч. Саме тому від 1 до 22 лютого в нашій області триває посилена кампанія з вакцинації дітей від 6 місяців до 6 років, які не були зовсім вакциновані, або отримали тільки першу дозу вакцини. Закликаю всіх дорослих скористатися цією нагодою! Ліків від поліомієліту не існує, але він може залишитися у минулому! Якщо ми будемо вакцинувати наших дітей!», — сказав голова Львівської ОДА.

Під час промоакції рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, благодійник, лікар-педіатр, ендокринолог Західноукраїнського дитячого спеціалізованого медцентру Олег Скавиш (Тягнизуб) протягнув карету «швидкої», у якій було близько десятка дітей, зубами, та закликав громадськість вакцинуватися від поліо та бути здоровими.

Цією активністю відомий силач привернув увагу батьків, що про здоров’я дітей необхідно дбати змалечку.

«Я насправді дуже поважаю такі заходи! Вони важливі! Дякую, що прийшли! Вакцинуйтеся і будьте здорові, всім добра!», — сказав рекордсмен.

Захід підтримали представники медичної спільноти області — керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, регіональна координаторка вакцинації від поліо на Львівщині Олена Левицька, керівниця Західної філії НСЗУ Мар’яна Возниця.

«Ми з вами живемо в рік високих технологій і в той же час говоримо про поліо — хворобу, яка відома з часів Гіппократа, і на жаль, вона повернулася в Україну. Небезпека чатує на кожного з нас. Ліків від нього немає, а передається вірус дуже легко — при використанні спільних речей. А профілактика — єдина, доведена і ефективна — це вакцинація! Завдяки вакцинації лише у двох країнах світу ще циркулює вірус поліо — в Афганістані та у Пакистані. Тож Україні, щоб вберегтися від хвороби, необхідно всіх діток віком від 6 місяців до 6 років, які ще не отримали щеплень від поліо, провакцинувати», — зазначила Наталія Іванченко.

Поліомієліт — вірус, який вражає центральну нервову систему і може призвести до паралічу м’язів, після перенесення поліо людина може залишитися інвалідом на все життя. Щоб дізнатися, як і коли дитині слід отримати щеплення від поліо, необхідно звернутися до сімейного лікаря.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18