Час обирати здоров'я

Спільна міжнародна науково-практична конференція щодо профілактики залежностей

# Профілактика узалежнень

8-9 грудня у Львові триває спільна міжнародна науково-практична конференція на тему "Представлення результатів досліджень поширення залежностей у Польщі та Україні, обмін досвідом у сфері місцевих стратегій профілактики і вирішення проблем залежностей"

У заході беруть участь представники Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, зокрема, директорка Центру Maryana Sluzhynska та фахівець Центру Уляна Жемелко, а також головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги населенню Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА Любомира Кутневич.

Учасників конференції привітали заступник голови ЛОДА Віталій Загайний, заступник директора Державної агенції з вирішення алкогольних проблем Польщі Катажина Луковська, проректор Національного університету «Львівська політехніка» Наталія Чухрай, голова правлінні Фундації ‘Praesterno’ Томаш Ковалевич, директор «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, голова душпастирської комісії з питань тверезості УГКЦ о.Ігор Козанкевич.

Професор Кшиштоф Осташевський та доктор Агнешка Писарська з Інституту психіатрії і неврології у Варшаві (Польща) представили результати Мокотовських досліджень «Вживання психоактивних речовин (наркотики, алкоголь, нікотин) підлітками 15 років під час пандемії — порівняння 2016-2020». Психосоціальні та пандемічні детермінанти вживання психоактивних речовин 15-річними підлітками у 2020 році окреслив Якуб Грень (Інститут психіатрії і неврології у Варшаві).

Професор Лариса Климанська (НУ «Львівська політехніка»), доцент Марина Климанська та доцент Інна Галецька (НУ імені Івана Франка) висвітлили результати дослідження Львівської області щодо використання інтернету серед української молоді у 2020 році, яке було проведено за методологією Мокотовських досліджень.

Про результати опитування молоді за репрезентативною вибіркою 18+ років щодо вживання алкоголю та інших психоактивних речовин у Львівській області розповіли Януш Сіреславський (Інститут психіатрії і неврології у Варшаві) та Галина Герасим (НУ «Львівська політехніка»).

Учасники зустрічі обговорювали також роль сімейних факторів у вживання алкоголю та проводили міжкультурне польсько-українське порівняння вживання психоактивних речовин молоддю у Варшаві, Львові та Дрогобичі.

Завтра 9 грудня, підніматимуться питання співпраці неурядових організацій та органів місцевого самоврядування щодо запобігання залежностям, заходи протидії продажу алкоголю неповнолітнім, протидії домашньому насильству. Буде також представлено роботу ЗРЦ «Назарет», ГО «Центр „Дорога“», Міжнародної антинаркотичної асоціації (м. Львів).

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18