Час обирати здоров'я

29 жовтня – Міжнародний день псоріазу

# Дерматовенерологія

Всесвітній день псоріазу — щорічний день, спеціально присвячений людям з псоріазом/псоріатичним артритом. Тема Всесвітнього дня псоріазу 2021 року — «Об’єднані». Метою цього дня є підвищення обізнаності про це захворювання та поширення інформації серед населення.

Псоріаз — це шкірне захворювання, в результаті якого клітини шкіри розмножуються до 10 разів швидше, ніж зазвичай. Це змушує шкіру перетворюватися на червоні плями, вкриті білими лусочками. У більшості випадків вони з’являються на шкірі голови, ліктях, колінах та попереку. Псоріаз не передається від людини до людини. Причини псоріазу досі невідомі, але фахівці знають, що на нього значною мірою впливають імунна система та генетика. Хвороба може проявлятися на різних частинах тіла в будь-який момент часу. Навчання успішному лікуванню може зайняти тривалий період часу, але існує багато способів, якими можна контролювати та лікувати захворювання.

"Симптоми псоріазу залежать від його типу, проте є деякі загальні симптоми, такі як: червоні плями на шкірі, часто вкриті лусочками сріблястого кольору, пошкодження нігтьових пластин, включаючи зміну кольору і лущення нігтів, а також лусочки або скоринки на шкірі голови", — зазначила Орися Сизон, експерт ДОЗ ЛОДА з дерматовенерології.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18