Час обирати здоров'я

Профіль громадського здоров’я обговорили з ОТГ Львівщини

# Громадське здоров'я

29 червня у Львівській області відбувся круглий стіл з представниками Львівського обласного центру громадського здоров’я та ОТГ. Зокрема, обговорення Профілю громадського здоров’я відбулось в Сокільницькій ОТГ. Директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська ознайомила учасників з результатами регіонального Профілю громадського здоров’я, зосередивши увагу на важливих питаннях та можливих шляхах їх вирішення. Було обговорено фактори ризику виникнення неінфекційних хвороб, зокрема, це нераціональне харчування, недостатня рухова активність, вживання тютюну та алкогольних напоїв.

"В області наявні як негативні, так і позитивні значення показників здоров’я населення. Серед пріоритетів, на які слід звернути увагу, це цукровий діабет, а також самолікування та лікування народними методами. Бачимо, що показники передчасної смертності населення віком 30-70 років від цукрового діабету — 14,5 на 100 000 населення. Це є одним із найвищих показників по країні. Позитивне значення в області спостерігається щодо рівня захворюваності на ВІЛ-інфекцію та гепатит В серед загального населення", — зазначила Мар’яна Служинська.

Львівська область характеризується досить позитивними значеннями у порівнянні із національним значенням щодо рівня абортів, значення якого складає 5,09 на 1000 жінок фертильного віку, та рівня народжуваності серед жінок віком 15-19 років — 11,4 на 1000 жінок.

Ще одним вагомим критерієм Профілю є аварії, нещасні випадки та травматизм, які несуть значний вплив на здоров’я населення Львівської області. Приріст кількості ДТП у порівнянні з минулим роком із значенням (-)3,3% (національне значення — 4,3%), що є найкращим показником по країні. Також в області збільшився відсоток водіїв, які використовують паски безпеки при перебуванні за кермом. Цей показник є одним із найкращих в цілому по Україні.

Представники Сокільницької ОТГ висловили свою готовність до співпраці аби покращити показники не тільки у своїй територіальній громаді, а й сприяти у розповсюджені інформації серед сусідніх ОТГ.

Учасники круглого столу підтримали ініціативу щодо вживання заходів в межах своєї компетенції, спрямованих на налагодження співпраці між усіма учасниками процесу та забезпечення покращення показників для збереження здоров’я та життя населення області.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18