Час обирати здоров'я

5 травня – Міжнародний день легеневої гіпертензії

# День легеневої гіпертензії

Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначають у всьому світі 5 травня. Цей день обрано не випадково, оскільки це річниця смерті першої дитини в Іспанії від легеневої гіпертензії внаслідок токсичної ріпакової олії. Випадок трапився понад 30 років тому. Вперше Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначили 5 травня 2012 року в Мадриді.

Легенева гіпертензія — це рідкісне невиліковне смертельне захворювання, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному лікуванні — потребує трансплантації серця, легень чи комплексу серце-легені. Вартість лікування сягає від десятків до сотень тисяч гривень щомісячно.

Особливістю захворювання є неспецифічні симптоми: задишка, втома, запаморочення та втрата свідомості, біль у грудній клітці, посиніння губ, пальців рук та ніг. Симптоми подібні до COVID-19 та інших захворювань.

Від вчасної діагностики залежать прогнози і вартість лікування. У випадку пізнього виявлення захворювання швидко прогресує, і пацієнтам необхідно робити трансплантацію. Трансплантацію комплексу серце-легені в Україні не проводять.

Завдяки активностям, спрямованим на підвищення обізнаності населення про таке рідкісне захворювання як легенева гіпертензія, вдається виявляти пацієнтів, які страждають на цю недугу та допомогти їм вчасно розпочати дороговартісне лікування.

Цьогорічні активності Благодійний фонд «Сестри Даліли», Асоціація легеневої гіпертензії в підтримку пацієнтів із легеневою гіпертензією проходитимуть онлайн, враховуючи реалії пандемії COVID-19.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18