Ожиріння у дітей та підлітків
# Ожиріння
Щомісячно у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі звертається 5-6 пацієнтів з надмірною масою тіла. Про ожиріння говорять за результатами співвідношення між вагою та зростом.
Захворювання, які супроводжуються ожирінням мають генетичні (синдром Прадера-Віллі, синдром Барде-Бідля, синдром Коена, синдром МОМО, синдром Алстрема, вроджений дефіцит лептину) та ендокринні розлади (надлишок кортизолу (синдром Кушинга), гіпотиреоз, дефіцит гормону росту, певдогіпопаратиреоз типу 1а (спадкова остеодистрофія Олбрайта), ураження гіпоталамуса (після операції на головному мозку, діенцефальна пухлина, синдром вродженої центральної гіповентиляції, синдром ROHHAD).
Надлишок жирової тканини у дітей та підлітків також сприяє малорухливий спосіб життя або споживання калорій, яке перевищує потребу, використання екранних медіа для відпочинку (телефон, відеоігри, телебачення і т. д.), недостатність сну, а також низка препаратів може спричинити збільшення ваги.
"Ожиріння в педіатрії – актуальна проблема. Та батьки дітей із зайвою вагою не поспішають до лікаря, вважаючи це генетичною схильністю або особливістю розвитку. Водночас ожиріння часто супроводжує різні захворювання, які потрібно вчасно діагностувати та розпочати лікування. Дітям з ознаками ожиріння рекомендовано проводити скринінг на супутні захворювання. Наприклад, переддіабет та цукровий діабет, передгіпертензію та гіпертензію, неалкогольну жирову хворобу печінки, синдром полікістозних яєчників, обструктивним апное уві сні. Ми маємо усі можливості проводити діагностичну оцінку та визначати алгоритм лікування дітей з надлишковою масою тіла", - зазначила дієтологиня ЗУСДМЦ Христина Гордій.