У Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відкрилася система стежок здоров’я
# Громадське здоров'я
Сьогодні, 22 червня 2020 року, до Дня медичного працівника у Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» відбулось відкриття системи стежок здоров’я (теренкурів).
За підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, управління охорони здоров’я ЛМР, ЛНМУ ім. Данила Галицького, Українського Лікарського Товариства у Львові захід організували Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» та Світова Федерація Українських Лікарських Товариств — СФУЛТ.
«Метою створення теренкурів є надання можливості проводити відновлення здоров’я (реабілітацію) пацієнтами на різні захворювання. Також це заохочує громадян до здорового способу життя та відповідального ставлення до нього», — зазначив Андрій Базилевич, президент СФУЛТ, д. мед. наук, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Ходьбою як методом лікування лікарі зацікавилися в середині дев’ятнадцятого століття. Наприклад, в 1845 році лікар Хартвиг своїм пацієнтам радив прогулянки вздовж моря. Професор Вербер з 1862 року активно рекомендував пацієнтам ходьбу по стежках гірських курортів Німеччини і Швейцарії. У 1885 році німецький лікар Ертель підвів всі ці починання до нововведення теренкура (від слів терен — місце, курація — оздоровлення) — нового методу лікування деяких захворювань за допомогою дозованих (заданих лікарем) піших прогулянок. Дуже швидко теренкур став популярний в Європі. Перевага теренкурів полягає в тому, що відсутнє сильне навантаження на серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат. Крім того, при серцевих захворюваннях, біг може погіршити стан, а завдяки теренкурам можна розвинути у пацієнтів фізичну активність.
За словами співорганізатора заходу Володимира Лазора, впродовж 2019 року у Регіональному ландшафтному парку «Знесіння» розроблена динамічна система стежок здоров’я (теренкурів): — три кардіологічні стежки (0,560 км; 1,175 км та 1,875 км), котрі обладнані чотирма інформаційними стендами з картами та інформацією про оздоровчу ходьбу, історію теренкурів, цікаві місця парку; — дві загально-оздоровчі стежки (2,515 км та 3,065 км), які об’єднують п’ять загальнодоступних спортивних майданчиків з встановленням трьох інформаційними табличками і двома щитами.
Важливим фактором є можливість забезпечення доступу до комплексної кардіологічної реабілітації та оздоровлення людям, які через фінансові обмеження не мають можливості скористатися реабілітаційними програмами в санаторіях та інших спеціалізованих закладах. Також тут можуть покращувати своє здоров’я жителі Львова, які ведуть або ж тільки розпочинають вести активний та здоровий спосіб життя.