Час обирати здоров'я

Перший цього року випадок правця на Львівщині: як захиститися

# Правець

Перший цього року випадок правця на Львівщині: 17-річний хлопець інфікувався, поранивши ногу іржавим цвяхом.

Нагадуємо! Єдиний спосіб захиститися від правця — вакцинація!

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Щеплення входить до календаря і є безкоштовним!

Дорослі мають кожні 10 років отримувати щеплення від дифтерії та правця!

Що таке правець?

Правець — це гостре інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Правцем можна інфікуватись:

при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин; внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини.

Від людини до людини правець не передається! Обробка рани антисептиками не знешкодить бактерії

Симптоми можуть з’явитися з 3 по 21 день після зараження: стиснення щелеп; м’язові спазми — часто в шлунку; болісна напруга у всьому тілі; проблеми з ковтанням; «витріщання» очей; головний біль; лихоманка та надмірне потовиділення; зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття; неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм); ламкість кісток; утруднене дихання.

Внаслідок правця може виникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), пневмонія, легенева інфекція.

За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я.

При появі перших симптомів правця, негайно звертайтеся до лікаря!

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18