Час обирати здоров'я

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак грудної залози

# Онкологія

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак грудної залози

Детальніше про скринінгові обстеження на рак грудної залози ТУТ.

Рак грудної залози випередив рак легенів за кількістю нових випадків раку у всьому світі. Згідно з останніми глобальними оцінками раку від Міжнародного агентства з дослідження раку (IARC), рак грудної залози у жінок став найбільш часто діагностованим типом раку у світі: у 2020 році близько 2,3 мільйона жінок був поставлений такий діагноз, що перевищує кількість нових випадки раку легенів. Рак грудної залози спричинив близько 685 000 смертей у 2020 році; це була найпоширеніша причина смерті від раку у жінок і загалом п’ята за поширеністю причина смерті від раку.

Ранніми ознаками раку грудної залози можуть бути ущільнення в грудях, біль у грудях або під пахвами чи виділення з соска. Навіть якщо жоден із цих симптомів не проявляється, для впевненості слід відвідати лікаря. Швидше за все, лікар проведе обстеження вручну і відправить вас на мамографію. Таке обстеження безболісне і займає близько десяти хвилин.

Якщо будь-який з цих симптомів проявляється, панікувати не потрібно. Багато часу, біль або ущільнення в грудях можуть бути абсолютно нешкідливими. Біль може бути ознакою кісти або пухлина може бути доброякісною. Хоча завжди краще бути впевненим.

"У 2020 році в області виявили 810 випадків раку грудної залози, це на 120 випадків менше, ніж у 2019 році. Якщо хворобу виявляють на ранніх стадіях, жінці проводять органозберігаюче лікування, після якого вона продовжує вести повноцінне життя. Через пандемію коронавірусу знизилась кількість профілактичних оглядів, однак зараз все більше жінок звертаються до лікаря аби обстежитись. Варто не зволікати з медичним оглядом тим, у кого є обтяжений сімейний анамнез. Таких у Львівській області близько 5%. Також на Львівщині щороку виявляються 1-3 випадки раку грудної залози у чоловіків. Аби пройти обстеження необхідне електронне скерування від сімейного лікаря або ж лікуючого лікаря. Обстеження є безкоштовним і його можна пройти у будь-якому скринінговому центрі", — повідомив заступник генерального директора з медичної частини Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

Звернення міжнародної спільноти на піку пандемії доводить здатність урядів та організацій об’єднатися аби майбутні покоління жінок не померли від хвороби, якій можна запобігти. Тож, під час місяця обізнаності про рак грудної залози не ігноруйте своє здоров’я, підіть на медичний огляд, це може врятувати вам життя.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18