Час обирати здоров'я

Світловідбивачі: чому це важливо?

# Безпека на дорозі

В осінньо-зимовий період, коли на вулиці швидко вечоріє, суттєво зростає ризик ДТП, оскільки пішоходи та велосипедисти стають у темряві практично непомітними для водіїв. Погіршує ситуацію темний одяг людини, а саме такий переважно носиться зимою.

При поганому освітленні на дорозі, за складних погодних умов, водій сприймає 5% від картинки, яку побачив би вдень, і помічає пішохода у темному одязі лише на відстані 30-40 м, у світлому – до 75 м. Цього недостатньо, щоб встигнути загальмувати: при швидкості 50 км/год, водієві потрібно 150 метрів. Якщо ж на дорозі ожеледиця, уникнути аварії практично неможливо.

Водночас, людину, яка має на собі світловідбивачі (або як їх називають, флікери), водій побачить з відстані 300 м, а отже, встигне зреагувати вчасно. Вважається, що світловідбивачі зменшують ризик аварії за участю пішоходів у 6 разів.

Особливо, варто подбати про безпеку батькам, чиї діти ходять до школи рано-вранці, коли ще темно, а повертається з занять пізно ввечері.

Які види світловідбивачів існують?

Жилети – необхідні, якщо ви в силу своєї роботи або хобі тривалий час повинні знаходиться на проїжджій частині. Зокрема, будуть корисними велосипедистам (наявність ліхтарика на велосипеді не заперечує необхідність використання світловідбивачів!)

Підвіски закріплюйте на пасок, ґудзики, а також на дитячі візочки.

Значки можна чіпляти у будь-якому місці на верхньому одязі.

Нарукавні пов’язки та браслети можна одягати не лише на руки, а й на нижню частину штанів і шапку. Крім цього, краще їх чіпляти з обох боків.

Брелоки прикріплюють до сумочок та рюкзаків.

Пам’ятайте, світловідбивачів забагато не буває: чим їх більше, тим краще. Чому? Тому що аварійно-небезпечними ділянками є перехрестя, а двостороннє розміщення світловідбивача зробить пішохода помітним для водіїв, які рухаються в обидві сторони.

Заохотити дітей одягати флікери можна завдяки їх дизайну – підвіски та наліпки є елементами оздоби одягу.

Не нехтуйте безпекою на дорозі! Кілька світловідбивачів можуть зберегти життя вам та вашим дітям!

(Фото: safe-city.com.ua)

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18