Час обирати здоров'я

Вакцинація під час пандемії не скасовується!

# Вакцинація

На сучасному етапі вакцина — це медичний імунобіологічний препарат, призначений для створення специфічного імунітету до інфекційного захворювання. Вакцини виробляють із ослаблених або інактивованих мікроорганізмів, продуктів їх життєдіяльності або з їх антигенів, одержаних генно-інженерним або хімічним методом.

Крім 10 інфекцій, проти яких вакцинація в нашій країні є обов’язкова (гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції), в Україні зареєстровані так звані «рекомендовані» вакцини проти ротавірусної інфекції, грипу, менінгококової інфекції, пневмококової та папіломавірусної інфекцій, вітряної вісти, гепатиту А та гепатиту В для дорослих.

«На сьогодні єдиним абсолютним протипоказом до проведення профілактичних щеплень є анафілактична реакція на попереднє введення даної вакцини або її компонент. Живі вакцини протипоказані вагітним, хворим на СНІД. До відносних протипоказів належить період гострого захворювання. Однак, батьки мають володіти достатньою інформацією, щоб зробити правильний вибір та захистити свою дитину від інфекційних хвороб. Будь-які перерви у плановій імунізації можуть призвести до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань. Тому необхідно вакцинуватись навіть під час пандемії, дотримуючись стандартних заходів інфекційного контролю. Пам’ятайте, єдиним найефективнішим засобом захисту залишається вакцинація», — зауважує експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Тімко.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18