Час обирати здоров'я

Медики наголошують на важливості дитячої імунізації

# Імунопрофілактика

Імунітет - це сукупність захисних механізмів, які допомагають організму боротися з чужорідними чинниками. Розрізняють вроджений та набутий імунітет.
 
Немовлята до 6 місячного віку користуються готовим захистом, який передається їм трансплацентарно від матері. Це вроджений імунітет. Надалі цей захист знижується і поступово набирає сили й різноманітності власний, набутий імунітет. Він формується протягом життя людини завдяки контакту з чужорідними патогенами, наприклад, після перенесеного захворювання (активний) чи після вакцинації (пасивний).
 
Інфекційні хвороби зміцнюють імунну систему: вона запам’ятовує їх і формує відповідну реакцію. У нормі дитина може хворіти до 10-12 разів на рік, тобто, майже щомісяця. Важливим є навіть не частота захворювань, а їх перебіг та важкість.
 
"Діти від народження поступово знайомляться з різними патогенами, відтак їх імунна система тренується надавати адекватну відповідь. Що старшою стає дитина, тим менше стає незнайомих збудників і вона хворіє рідше. Тож, коли батьки питають, що зробити аби дитина менше хворіла, то я найчастіше розповідаю їм про щеплення. Адже, вакцинація формує імунітет до конкретного збудника. Тож у майбутньому при зустрічі з "реальним" патогеном, за рахунок клітин пам’яті, утворюються захисні антитіла, що швидко та ефективно зупинять інфекцію або допоможуть перенести хворобу значно легше. Це стосується не лише обов'язкових щеплень згідно з Календарем вакцинації, але й рекомендованих вакцин (від грипу, пневмококів, менінгококів, вітряної віспи тощо)", - наголосив імунолог Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр Ігор Савчак.
 
Якщо у дитини спостерігають кілька епізодів важких хвороб упродовж року - пневмонія чи гнійний синусит більше, ніж двічі на рік; гострий гнійний отит більше, ніж чотири рази упродовж року; рецидивуючі абсцеси шкіри та внутрішніх органів; діарея, яка триває понад місяць; відставання у фізичному розвитку, яке не пояснюється іншими причинами - таку дитину повинен оглянути імунолог.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18