Час обирати здоров'я

Відбулося засідання круглого столу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

# Європейський тиждень тестування

Сьогодні, 30 листопада, відбулося засідання круглого столу, присвяченого відзначенню Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Розпочала засідання та привітала учасників Мар'яна Служинська, директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я : "Люди під час пандемії бояться звертатися в заклади охорони здоров’я, і тому різко знизився показник отримання пацієнтом послуг щодо діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. Очевидно, що пандемія триватиме ще не один місяць, тому ми маємо бути гнучкими в організації надання меддопомоги, щоб шкода від такої ситуації для пацієнта була якомога меншою. Директорка також наголосила на постійній потребі співпраці з соціальними працівниками.

Андрій Сороколіт, завідувач відділом моніторингу і оцінки ЛОЦГЗ, висвітлив епідситуацію щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу на Львівщині та в Україні загалом.

Завідувач амбулаторно-поліклінічним відділенням з лікування ВІЛ-інфікованих/хворих на СНІД Олена Павлишин повідомила, що на обліку в області перебуває 3123 ВІЛ-інфіковані особи. Вона підкреслила важливість вчасного початку та регулярного застосування антиретровірусної терапії. На обліку в області 71 дитина, 69 дітей отримують АРТ. Лікар звернула увагу на актуальність співпраці з сімейними лікарями.

В.о. генерального директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко окреслила ситуацію щодо COVID-19 в області, зазначивши, що останнім часом частішають клінічно важкі форми, ускладнені супутніми захворюваннями. На жаль, з нашаруванням епідемії грипу можна очікувати зростання летальності навіть у два рази. Епідеміолог нагадала про базові принципи профілактики зараження, такі як соціальна дистанція та використання масок. Вкрай актуальною є зараз вакцинація від грипу.

Ярослав Бордіян, директор Львівського обласного центру соціальних служб, розповів про проведення первинної профілактики центрами соціальних служб щодо запобігання поширенню ВІЛ-інфекції та наркозалежності у молодіжному середовищі.

Засідання завершилося спільним обговоренням та відповідями на запитання до фахівців.я своїх близьких.

Повернутись

Наша адреса

вул. Некрасова, 4,
79010, м. Львів

Гаряча лінія

09:00–18:00
+38 032 260-19-18